Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Statystyk reprezentacji Polski w Lotosie Treflu Gdańsk

Po trzech sezonach pracy w AZS-ie Częstochowa Karol Rędzioch zmienia otoczenie. Od nowego sezonu statystyk współpracujący z reprezentacją Polski będzie pracował w Lotosie Treflu Gdańsk.

Adrian Heluszka
Adrian Heluszka

Karol Rędzioch w sztabie szkoleniowym AZS-u Częstochowa pojawił się w 2011 roku, zajmując miejsce Michała-Mieszko Gogola, który trafił do Asseco Resovii Rzeszów. Już w pierwszym sezonie swojej pracy Rędzioch mógł cieszyć się wraz z Akademikami ze zdobycia Pucharu Challenge, a częstochowski zespół zapisał się tym samym w annałach polskiej siatkówki, jako pierwszy klub, który wywalczył europejskie trofeum.

Jego znakomita praca w klubie spod Jasnej Góry nie umknęła uwadze selekcjonerów reprezentacji Polski. Rok temu Rędzioch znalazł się w sztabie szkoleniowym prowadzonym przez Andreę Anastasiego, a do dnia dzisiejszego współpracuję również z reprezentacją złożoną z młodych zawodników, która występuje w Lidze Europejskiej.

Rędzioch na tyle przekonał do siebie Anastasiego, że ten postanowił ponownie zaproponować mu współprace i od nowego sezonu PlusLigi statystyk rodem z Częstochowy będzie pracował u boku włoskiego trenera w Lotosie Treflu Gdańsk.
Karol Rędzioch od nowego sezonu będzie pracował w Lotosie Treflu Gdańsk Karol Rędzioch od nowego sezonu będzie pracował w Lotosie Treflu Gdańsk
- Z AZS-em i miastem czuję się bardzo związany emocjonalnie. Pochodzę z Częstochowy, mam tutaj rodzinę i wielu znajomych, których na pewno będzie mi brakować w Gdańsku. Decydującym czynnikiem była chęć dalszego rozwoju i oczywiście osoba Andrei Anastasiego. To wybitny szkoleniowiec, z którym pracowałem w kadrze narodowej. Bardzo wiele się od niego nauczyłem i dalej chcę zbierać doświadczenie i uczyć się. W reprezentacji Polski nasza współpraca układała się bardzo dobrze i od pewnego czasu byliśmy już w kontakcie. Andrea skontaktował się ze mną w pewnym momencie i poinformował, że chciałby, abym pracował u jego boku w gdańskiej drużynie. Po przemyśleniach podjąłem decyzje o przenosinach. Ciężko było tak naprawdę odmówić Andrei - podkreśla Karol Rędzioch.

Gdańszczanie są obecnie na etapie kompletowania drużyny na nowy sezon. Po rocznej banicji i grze w barwach Montpellier SC, do Trójmiasta wraca m.in. Mateusz Mika, który przebojem wdarł się ostatnio do reprezentacji.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • Damian Malik Zgłoś komentarz
  Redaktor Heluszka zapomniał że Puchar Europy zdobył Płomień Milowice chyba że Puchar Europy to dla Pana Redaktora nie Puchar:-)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×