Porażka polskich siatkarzy w sparingu z Niemcami. Powrót Michała Kubiaka

W pierwszym meczu sparingowym rozegranym w Spale, reprezentacja Polski przegrała z Niemcami 1:3. W ekipie biało-czerwonych wystąpił m.in. powracający po kontuzji Michał Kubiak.
Jacek Pawłowski

Reprezentacja Polski siatkarzy, przygotowująca się do występu w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, rozegrała w Spale pierwsze spotkanie sparingowe. Rywalem biało-czerwonych była reprezentacja Niemiec, prowadzona przez Vitala Heynena.

Początek pierwszego seta to wymiana ciosów. Na pierwszą przerwę techniczną z niewielkim prowadzeniem (8:6) zeszli Polacy, którzy z biegiem czasu coraz wyraźniej zaznaczali swoją przewagę. W końcówce co prawda goście zdołali jeszcze zbliżyć się do ekipy Stephana Antigi na dystans dwóch oczek, jednak to biało-czerwoni rozstrzygnęli inauguracyjną odsłonę na swoją korzyść.

Druga partia miała bardzo jednostronny przebieg. Niemcy od początku dominowali, wykorzystując problemy gospodarzy w przyjęciu i ataku. Przewaga gości przez większość seta utrzymywała się na poziomie 5-6 punktów.

Kolejna partia rozpoczęła się po myśli Polaków, którzy prowadzili nawet 7:2. Nagła niemoc jaka ogarnęła podopiecznych trenera Antigi sprawiła jednak, że po chwili to Niemcy osiągnęli przewagę (11:8). Po drugiej przerwie technicznej, dzięki zagrywkom Bartosza Kurka, biało-czerwoni zdołali doprowadzić do remisu 16:16, ale problemy gospodarzy ze skutecznym kończeniem ataków sprawiły, że goście ponownie triumfowali.

W czwartej odsłonie Stephane Antiga dokonał kilku zmian w składzie. Na boisku pojawili się m.in. Mateusz Mika, Rafał Buszek, Fabian Drzyzga i Dawid Konarski. Mimo to, polscy siatkarze nadal mieli problemy z kończeniem ataków, co wykorzystali rywale, krok po kroku budując przewagę. Na drugiej przerwie technicznej, przewaga Niemiec wynosiła sześć punktów i taka właśnie różnica utrzymała się do końca seta.

Piąty i szósty set biało-czerwoni zakończyli zwycięstwami, a na parkiecie pojawili się Mariusz Wlazły, Michał Kubiak, Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona i Krzysztof Ignaczak.

Polska - Niemcy 1:3 (25:19, 18:25, 21:25, 19:25)

Dodatkowe sety: 25:13, 15:12

Polska: Nowakowski, Kurek, Kłos, Winiarski, Wlazły, Kłos, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Mika, Kubiak, Buszek, Wrona*, Możdżonek*, Ignaczak (libero)*

Niemcy: Fromm, Grozer, Kampa, Gunthor, Schwarz, Broshog, Steuerwald (libero) oraz Tille (libero), Kuehner, Andrei, Schoeps, Bohme, Westphal*