Sparingowo przed MŚ: Polacy zrewanżowali się Niemcom

W drugim meczu towarzyskim przed MŚ 2014 rozegranym w Spale, reprezentacja Polski siatkarzy okazała się lepsza od kadry Niemiec.

Tomasz Rosiński
Biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu sparingowym ulegli niemieckiej drużynie 1:3, zaś dwa kolejne - dodatkowe - sety zwyciężyli.
Początek środowego pojedynku należał do Niemców (5:8). Podopieczni Vitala Heynena starali się utrzymywać wypracowaną przewagę i w końcówce prowadzili 21:19. Jednakże decydujące akcje lepiej rozegrali gospodarze, którzy wygrali inauguracyjną partię do 23. W I secie liderami Orłów w ofensywie byli Mariusz Wlazły (5 pkt.), Piotr Nowakowski (5 pkt.) oraz Karol Kłos (4 pkt.). W drugiej odsłonie polscy siatkarze grali jeszcze lepiej i na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:10. Dobrze w ataku radził sobie Wlazły, a Polska triumfowała pewnie do 20.

Od startu trzeciej części rywalizacji na boisku pojawili się Michał Winiarski i Marcin Możdżonek w miejsce Rafała Buszka i Karola Kłosa. Pierwsza faza 3. seta była dość wyrównana, lecz z czasem do głosu zaczęli dochodzić niemieccy zawodnicy (13:16). Niemcy już nie dali się dogonić i zmniejszyli straty do przeciwników (20:25).

Od początku IV partii na placu gry zameldowali się Andrzej Wrona oraz Bartosz Kurek, którzy zmienili Michała Kubiaka i Piotra Nowakowskiego. Biało-czerwoni rozpoczęli czwartą odsłonę z wysokiego "C", gdyż wyszli na prowadzenie 8:4. Siatkarze prowadzeni przez Stephane'a Antigę starali się kontrolować boiskowe wydarzenia i byli w stanie postawić kropkę nad "i" w tym meczu (25:21), wygrywając całe spotkanie 3:1.

Najlepszym punktującym starcia okazał się Mariusz Wlazły, który zapisał na swoim koncie 21 "oczek". Najwięcej punktów dla Niemców wywalczył Georg Grozer (12 pkt.).

Polska - Niemcy 3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:21)

Polska: Drzyzga, Wlazły (21), Kubiak (5), Buszek, Kłos (6), Nowakowski (10), Zatorski (libero) oraz Konarski (4), Zagumny, Kurek (5), Ignaczak (libero), Winiarski (8), Możdżonek (3), Mika, Wrona (3).

Niemcy: Kampa (1), Grozer (12), Kalberda (9), Fromm (5), Boehme (4), Gunthor (10), Steuerwald (libero) oraz Kuehner, Westphal (6), Schwarz (3), Tille (libero), Broshog (5), Schoeps (2).

Dodatkowy set: 19-25