Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Mariola Zenik: Z reprezentacją Polski z roku na rok jest coraz gorzej. Szkoda

Mariola Zenik, libero Chemika Police i była reprezentantka Polski, sama nie ma przekonania, dlaczego reprezentacja nie radzi sobie najlepiej.
Rafał Kuliga
Rafał Kuliga

Kadra Polski kobiet dość przeciętnie spisała się w Wold Grand Prix. O ocenę sytuacji zapytana została Mariola Zenik, libero Chemika Police. - Trudno tak z boku oceniać kogoś i doszukiwać się przyczyn takich, a nie innych wyników. Niewątpliwie jest problem, muszą go rozwiązać ludzie, którzy się zajmują siatkówką reprezentacyjną. Polska jeszcze nie tak dawno grała  na najwyższym poziomie, a teraz z roku na rok jest coraz gorzej. Szkoda, że tak się dzieje. Dlaczego? Naprawdę nie wiem. Może zmiany, które następują po każdej nieudanej imprezie są zbyt nerwowe i radykalne? Może potrzeba więcej cierpliwości i poczekania na sukcesy kilka lat, tak jak to miało miejsce w przypadku reprezentacji Belgii, którą teraz podaje się jako przykład konsekwentnej pracy praktycznie od podstaw. Trzeba także pamiętać, że sukcesy reprezentacji przekładają się na zainteresowanie siatkówką w ogóle. Ich brak może boleśnie odbić się na naszej lidze i klubach. Sprawa jest więc trudna, skomplikowana i delikatna - mówi, dla oficjalnej strony klubu, Zenik.


Chemik zaczął już przygotowania do sezonu. Doświadczona libero jest zaskoczona sposobem, w jaki podchodzą w klubie do zawodniczek. - Trenujemy w Policach i muszę przyznać, że jestem zaskoczona sposobem prowadzenia zajęć. Mile zaskoczona, bo nigdy dotąd nie spotkałam się z tak umiejętnym przygotowaniem. Pomimo że ćwiczymy intensywnie, to poszczególne zadania do wykonania są dobrane w ten sposób, aby do minimum ograniczyć możliwość odniesienia kontuzji. To ważne, bo przecież jesteśmy po przerwie urlopowej i organizm nie jest gotowy do maksymalnych obciążeń. Zdarza mi się to po raz pierwszy, bo dotychczas od inauguracyjnego treningu zawsze aplikowany miałam pełen zakres ćwiczeń - kończy.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
chemik-police.com
Komentarze (4):
 • bartt4 Zgłoś komentarz
  Szukali intryg, szukali kłótni to się kadra skończyła jak skończyła. Matlak to trochę uspokoił ale oczywiście Skowrońskiej nie pasowały "prowincjonalne' treningi... a teraz? Brąz
  Czytaj całość
  ME, finał WGP i 9 miejsce MŚ (wyniki Matlaka) są dla kadry kobiet nieosiągalne na następną dekadę. Szkoda, tym bardziej że nowych dobrych zawodniczek nie ma, są słabo wyszkolone, ciągle panuje przekonanie że dziewczyna ze wzrostem 193cm może być tylko środkową i pchają te wysokie na środek marnując ich potencjał, nie mamy dobrych wysokich atakujących, solidnych przyjmujących. Szkoda że ta kadra osiągnęła takie dno.
  • GiM-Xd kl3A.CiTY Zgłoś komentarz
   Reprezentacja kobieca się posypała.! Jedne siatkarki łapały kontuzje ,inne łapały ciąże ,jeszcze inne złapał w końcu wiek. No i się posypało -i mamy teraz reprezentację złożoną
   Czytaj całość
   z młodych niedoświadczonych uzupełnioną przez znane już średniaczki które jak dla przykładu Kaczorowska ,czy E. Skowrońska pewnego poziomu nigdy nie przeskoczą ,-i zawsze pozostaną przeciętniaczkami.!
   • ALPACA Zgłoś komentarz
    Pani Mariolo - 100% racji :)
    • Sotar Zgłoś komentarz
     Może nasza reprezentacja byłaby dzisiaj w innym miejscu gdyby nie "choroba reprezentacyjna" dotycząca wielu zawodniczek.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×