W piątek rozpoczyna się II Turniej o Puchar Firmy Developres w Rzeszowie

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W najbliższy weekend, w Rzeszowie zostanie rozegrany II Turniej o Puchar Firmy Developres. Weźmie w nim udział 5 zespołów występujących w Orlen Lidze.

W czwartek w Urzędzie Miasta Rzeszowa zorganizowano konferencję prasową przed turniejem, którego gospodarzem będzie Developres SkyRes Rzeszów. - Cieszymy się bardzo, że mamy drugą drużynę siatkarską w najwyższej klasie rozgrywkowej. Chciałbym, aby podobnie jak Asseco Resovia, ściągała ona na halę po 4500 kibiców - powiedział zastępca prezydenta Rzeszowa, Stanisław Sieńko.

[ad=rectangle]

Turniej na Podpromiu będzie sprawdzianem generalnym przed zbliżającym się sezonem Orlen Ligi. Rozgrywki te będą debiutem rzeszowianek na tym poziomie. - Cały turniej będzie możliwością, aby zobaczyć w jakim miejscu nasz zespół jest, w porównaniu z innymi ekipami z Orlen Ligi. Jesteśmy pod koniec okresu przygotowawczego, po treningach na siłowni. Tej świeżości i dynamiki nie będzie tyle, ile powinno być w lidze. Chcemy jeszcze dopracować kilka elementów taktycznych. Najbardziej interesować będzie mnie to, co po naszej stronie siatki. Na analizę gry przeciwników przyjdzie jeszcze czas - przyznał Marcin Wojtowicz, szkoleniowiec ekipy znad Wisłoka.

Wtórowała mu Paula Szeremeta. - Grałyśmy sparingi, jeden turniej. Do każdego spotkania przygotowujemy się tak samo. Trenujemy ciężko po to, aby być spokojnym wychodząc na boisko. Kto będzie stał po drugiej stronie siatki, to nie ma znaczenia. Stresu nie mam, z im lepszym przeciwnikiem mamy grać, tym bardziej mnie to motywuje - powiedziała atakująca Developresu. Rzeszowianki na inaugurację rozgrywek podejmą u siebie Chemika Police.

Do stolicy Podkarpacia zagoszczą między innymi zawodniczki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. - Liczymy na to, że nasi kibice będą się znów cieszyć z naszej gry. Nie wymagamy od siebie świeżości. Musimy wyciągać wnioski z naszej gry, ale także przeciwnika. Chcemy sprawdzić, co trzeba poprawić przed startem sezonu ligowego - powiedziała Barbara Bawoł, przyjmująca drugiego z beniaminków.

W turnieju tym oprócz Developresu i KSZO, wezmą udział Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna, Beef Master Budowlani Łódź i Pałac Bydgoszcz.

Program:

19.09 (piątek): Developres SkyRes Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka (godz. 9.30) KSZO Ostrowiec Św. - Pałac Bydgoszcz (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu) Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec Św. (15.30) Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)

20.09 (sobota): Polski Cukier Muszynianka - Pałac Bydgoszcz (9.30) Developres SkyRes Rzeszów - Budowlani Łódź (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu) Polski Cukier Muszynianka - KSZO Ostrowiec Św. (15.30) Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)

21.09 (niedziela): KSZO Ostrowiec Św. - Budowlani Łódź (9.30) Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu) 10 minut po zakończeniu meczu odbędzie się uroczyste zamknięcie turnieju.

Źródło artykułu: