KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Odmieniony Tauron MKS w odmienionym Pałacu Kultury Zagłębia

Zagłębiowski MKS oficjalnie zaprezentował się swoim kibicom tuż przed inauguracją nowego sezonu Orlen Ligi. - Celujemy w medal, ale chcemy przede wszystkim bawić się siatkówką - mówił prezes klubu.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Wybór miejsca, w którym odbyła się impreza otwierająca nowy sezon Orlen Ligi dla Tauronu Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza, nie był przypadkowy. Pałac Kultury Zagłębia, który przez lata pełnił rolę kulturalnej wizytówki Dębowego Miasta, przez ostatnie trzy lata był (nie bez przejściowych trudności) gruntownie remontowany. Prezentacja drużyny miejscowego MKS-u, która również przeżyła swój okres zmian, była nieoficjalnym otwarciem nowego PKZ-u dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

W przestronnym wnętrzu sali koncertowej Pałacu, która w niedzielne popołudnie pomieściła wielu fanów zagłębiowskiej ekipy, nie zabrakło atrakcji. Kiedy cztery lata temu w tym samym budynku odbywała się podobna impreza, zawodniczki MKS-u były ubrane w specjalnie kreacje autorstwa zawodowych projektantek. Tym razem postawiono na wieczorową elegancję. Zanim jednak doszło do clou programu, dawkę emocji zapewnił rybnicki zespół rockowy Underground, następnie krótki pokaz taneczny dała grupa czirliderek Ergo Śląsk.
fot. Daniel Szer / Fotoszer.pl fot. Daniel Szer / Fotoszer.pl
Zwieńczeniem uroczystości było oficjalne zaprezentowanie kadry czwartego zespołu ekstraklasy siatkarek i jego sztabu szkoleniowego. Przedstawiciele klubu, witani na scenie przez prezydenta miasta Zbigniewa Podrazę i prezesa klubu Roberta Koćmę, nie kryli ekscytacji zarówno pokazem, jak i perspektywą nowego sezonu. - Jestem dumny z mojego zespołu i dziękuję za danie mi szansy spróbowania swoich sił w waszym mieście. Od dwóch miesięcy ciężko pracowaliśmy, by pokazać się z jak najlepszej strony w nadchodzącym sezonie. Jestem dobrej myśli tuż przed jego startem - mówił trener Juan Manuel Serramalera, a prezes Koćma dodał: - Dla mnie i zarządu klubu najważniejszym celem jest to, byśmy bawili się siatkówką i przeżyli z tymi dziewczynami jak najwięcej wspaniałych chwil. Bądźcie z nimi na dobre i na złe. Poza tym celujemy w medal mistrzostw Polski - zapewnił.

Dąbrowianki tuż po zakończeniu oficjalnej części imprezy rozdawały autografy swoim kibicom i pozowały z nimi do zdjęć, ale dość szybko opuściły budynek Pałacu. Nic dziwnego, w końcu inauguracja ligi przypada dla nich już w poniedziałek, kiedy we własnej hali zmierzą się z PGNiG Naftą Piła.

Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×