KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezes PZPS: Współpraca z Łodzią jest przykładem dla innych miast

Po zakończonych ponad miesiąc temu Mistrzostwach Świata 2014 nadszedł czas na podsumowania. Prezes Mirosław Przedpełski po raz kolejny chwalił sobie współpracę z miastem Łódź.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Łódź podczas MŚ 2014 gościła II i III fazę, a także mecz o 5. miejsce. Wszystkie spotkania w Atlas Arenie śledziło łącznie 102 100 widzów. - Stworzyliśmy standardy jak można promować siatkówkę nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W Łodzi rekordowa liczba osób oglądała mecze, całe miasto żyło siatkówką - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska podczas spotkania podsumowującego imprezę.
- Od 2011 roku wyznaczaliśmy trendy, jak powinno się promować siatkówkę, a mistrzostwa były punktem kulminacyjnym. Jesteśmy gotowi do przyjęcia zobowiązań na 2017 rok tak, by Łódź była gospodarzem. Myślę, że te wszystkie pozytywne emocje pokazały, jak ważna dla łodzian jest siatkówka. Miasto zorganizowało szereg rzeczy dla kibiców siatkówki: darmowe przejazdy, udostępnienie różnego rodzaju obiektów miejskie (wstęp z biletem na mecz m.in. do zoo). To był dobry czas, ale też dobry na to, by myśleć już o przyszłości - zapewniła prezydent miasta. Na konferencji pojawił się także Stephane Antiga, który dzień wcześniej gościł w Bydgoszczy. Dla trenera i byłego siatkarza powrót do Atlas Areny był szczególnie przyjemny. - Łódź jest dla mnie specjalnym miastem, bo mieszkałem niedaleko stąd, więc grałem tu z klubem kilka razy. Z reprezentacją walczyliśmy sześć razy, atmosfera była fantastyczna i mam bardzo dobre wspomnienia. Było bardzo emocjonująco, stresujące losowanie, a potem awansowaliśmy do półfinału. Chciałem podziękować Łodzi za organizację i współpracę - powiedział francuski szkoleniowiec mistrzowskiej drużyny.
Mecze w Łodzi cieszyły się bardzo dużą popularnością Mecze w Łodzi cieszyły się bardzo dużą popularnością
Ze współpracy z Łodzią i samego przebiegu (nie tylko sportowego), zadowolone są władze PZPS-u. - Nie tylko prezes jest szczęśliwy, ale wszyscy którzy siatkówką się zajmują. Udało nam się zorganizować i wygrać mistrzostwa. Stworzyliśmy wspaniałą drużynę i osiągnęliśmy sukces. Współpraca z Łodzią była przykładem dla innych miast, jak trzeba taką imprezę zorganizować. To jest coś nowego, jak samorządy współpracują ze sportem. To daje nam olbrzymie doświadczenie na współpracę na przyszłość, da nam to impuls, żeby tych imprez więcej organizować, a ja postaram się zrobić, żeby tak było - zapewnił Mirosław Przedpełski.

- Hala jest dla nas szczęśliwa i to jest dla nas najważniejsze. To poszło w świat, teraz o Łodzi mówi się dobrze przez pryzmat tych pozytywnych zdarzeń - podkreślił prezes.

Czy mecze z udziałem reprezentacji Polski podczas ME 2017 powinny być rozgrywane w Łodzi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • sheldon Zgłoś komentarz
  wszystko ładnie, pieknie tylko dlaczego ciagle ta Łódź jest promowana ? mamy teraz wiecej hal, ktore sa tak samo dobre albo nawet lepsze...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×