LM, gr. B: Lokomotiw Nowosybirsk zwyciężył zgodnie z planem

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Podopieczni Andrieja Woronkowa z małymi problemami pokonali bułgarski Marek Union-Ivkoni Dupnitsa. Rosyjska ekipa potrzebowała do odniesienia zwycięstwa czterech setów.

Siatkarze z Nowosybirska przyjechali do Bułgarii w mocno okrojonym składzie. W ich szeregach zabrakło dwóch przyjmujących, Lukasa Divisa i Oreola Camejo, a także atakującego Denisa Zemczenoka.

Mimo kilku znaczących osłabień, okazali się oni i tak zdecydowanie lepsi od swoich rywali. Powinni wygrać cały pojedynek 3:0, lecz nie stało się tak, ponieważ w drugim secie niespodziewanie przydarzył im się katastrofalny przestój. Lokomotiw prowadził w nim już bowiem 21:15, lecz ambitnie walczący gospodarze potrafili zniwelować tą stratę i ostatecznie zwyciężyć po grze na przewagi 27:25. [ad=rectangle] Pozostałe trzy partie nie miały wielkiej historii. W pierwszej i trzeciej przyjezdni wypracowali sobie już wysoką przewagę w okolicach drugiej przerwy technicznej, natomiast w czwartej nieco później, bliżej 20. punktu. Jako że w tych odsłonach uniknęli grzechu popełnionego w drugim secie, ich sukces końcowy był zupełnie niezagrożony.

Znakomite zawody rozegrał środkowy Lokomotiwu Ilijas Kurkajew, autor 17 punktów. Kapitalnie prezentował się w bloku (8 pkt) i ataku (7/8), jak również dorzucił swoje "trzy grosze" w polu serwisowym (2 asy). Najlepiej punktującym graczem meczu był natomiast inny z graczy rosyjskiej ekipy, atakujący Nikołaj Leonenko (19 "oczek"). Po stronie zespołu z Dupnitsy wyróżniał się z kolei jego vis a vis Georgi Elczinow (18 pkt).

Marek Union-Ivkoni Dupnitsa - Lokomotiw Nowosybirsk 1:3 (20:25, 27:25, 16:25, 20:25)

Marek: Elczinow, Gjorgiew, Welkow, Weliczkow, Trifonow, Apostołow, Bożiłow (libero) oraz Iwanow, Duszkow, Łobutow, Dulczew

Lokomotiw: Lee, Kurkajew, Axiutin, Eremin, Leonenko, Samsonyczew, Komarow (libero) oraz Żos, Petruszow