KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Aleksandra Trojan podporą BKS-u. Punkty, bloki, asy - 6. kolejka Orlen Ligi

Za nami aż dziewięć meczów, obok zaplanowanej kolejki zespoły odrabiały bowiem zaległości. Dwa pojedynki na swoim koncie ma BKS Aluprof Bielsko-Biała, a dwa udane występy zaliczyła Aleksandra Trojan.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Zanim rozpoczęła się szósta seria spotkań zostały rozegrane trzy zaległe pojedynki. W ramach 1. kolejki bielszczanki podjęły legionowianki, a Mineralne zmierzyły się z łodziankami, natomiast w meczu drugiej rundy policzanki zagrały z wrocławiankami. Począwszy od soboty 8 listopada siatkarki rywalizowały już w ramach 6. kolejki.

We wszystkich dziewięciu starciach nie zabrakło niespodzianek, Chemik łatwo pokonał Impel, PGNiG Nafta Piła oraz KSZO Ostrowiec SA zapisały na koncie pierwsze zwycięstwa w bieżącym sezonie, a bydgoszczanki zdobyły pierwszy punkt, przegrywając po tie-breaku z Budowlanymi Łódź.


Biorąc pod uwagę wszystkie dziewięć spotkań, najwięcej punktów zdobyła Sanja Popović. Niewiele mniej "oczek" na swoim koncie zapisała Joanna Kaczor. Na najniższym stopniu podium stanęła Zuzanna Czyżnielewska. Co ciekawe, Popović oraz Czyżnielewska dźwigały na swoich barkach ciężar gry swoich zespołów, co sprawiło, że w meczu Pałac - Budowlani były wyróżniającymi się postaciami.

Najlepiej punktujące:
1. Popović - 28 (w meczu z Pałacem)
2. Kaczor - 25 (przeciwko bielszczankom)
3. Czyżnielewska - 23

Na czele klasyfikacji najlepszych blokujących uplasowała się Aleksandra Trojan, która ugruntowała swoją pozycję dwoma bardzo dobrymi występami w tym elemencie. Najpierw w zaległym meczu postraszyła legionowianki, a w spotkaniu w ramach szóstej kolejki to wrocławianki miały problem, by przebić się przez blok środkowej BKS-u.

Skuteczne bloki:
1. Trojan - 8 w meczu z Legionovią, 7 - przeciwko Impelowi
2. Plchotova (przeciwko Budowlanym), Milović, Popović (w meczu z Pałacem), Efimienko - 5
3. Polańska, Werblińska (obie przeciwko Mineralnym), Czyżnielewska, Wojcieska (w meczu z Chemikiem), Ptak (przeciwko BKS-owi) - 4

Szósta kolejka była udana dla Sanji Popović, w ciągu pięciu setów zaserwowała bydgoszczankom pięć asów. O jedną punktową zagrywkę mniej na swoim koncie zapisała Denise Hanke, w meczu szóstej rundy, w którym Impelki pokonały bielszczanki 3:2.

Asy serwisowe:
1. Popović - 5 (w meczu z Pałacem)
2. Hanke - 4 (przeciwko BKS-owi)
3. Wojcieska (z Chemikiem), Polak, Sikorska (z Pałacem), Beier (przeciwko Legionovii) - 3

Naj kolejki: Aleksandra Trojan

Mimo że w ostatnich dziewięciu spotkaniach środkowe zostały wyróżnione nagrodą MVP trzykrotnie, to siatkarka bialskiego BKS-u wyróżniła się na ich tle, zaliczając dwa bardzo dobre występy. W zaległym meczu z Legionovią zdobyła 16 "oczek", będąc drugą najlepiej punktującą zawodniczką swojej drużyny. Natomiast w spotkaniu we Wrocławiu, rozgrywanym w ramach szóstej kolejki, powtórzyła ten wynik, lecz tym razem punktowała 17 razy. Gdy Aleksandra Trojan do dobrej gry w bloku dołoży lepszą skuteczność ataku i utrzyma wysoki poziom gry, stanie się jedną z najlepszych środkowych w Orlen Lidze.

Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×