Superliga: Mecze bez niespodzianek. Kontuzja Maxwella Holta

W dziewiątej kolejce Superligi siatkarze Dynamo Moskwa pewnie wygrali z Neftjanikiem Orenburg. Zenit Kazań bez większych problemów pokonał Jugrę Samotłor Niżniewartowsk.

Dorota Mleczak

Na kilka dni z gry wykluczony został amerykański środkowy Maxwell Holt. Siatkarz Dynama Moskwy w drugim secie doznał kontuzji kostki.

W rywalizacji Fakieł Nowy Urengoj - Lokomotiw Nowosybirsk zespół gospodarzy mecz rozpoczął z wysokiego 'C'. Podopieczni Jurija Panczenki w pierwszej partii prowadzili 7:3, jednak do drugiej przerwy technicznej ekipa z Nowosybirska nie tylko zdołała odrobić straty, ale wyszła na prowadzenie. Drużyna prowadzona przez Andrieja Woronkowa narzuciła własny styl gry, natomiast po drugiej stronie siatki gorzej spisał się Igor Tjurin. W kolejnych setach zespół gości prezentował się lepiej w każdym elemencie. Na nic zdała się dobra gra rozgrywającego Igor Kołodinskiego, bowiem po raz kolejny na skrzydłach koncertowo zagrał Denis Zemczenok - 20 punktów, 68 proc. skuteczności w ataku oraz Oreol Camejo - 15 punktów, 59 proc. w ataku.
W ostatnim meczu dziewiątej kolejki rosyjskiej ligi siatkarze Biełogorie Biełgorodu na własnym boisku pokonali VC Grozny. Pierwsze dwa sety grane były pod dyktando ekipy Giennadija Szipulina. Drużyna gości nie potrafiła wykorzystać swoich szans. Więcej szczęścia przyjezdni mieli w trzecim secie, głównie za sprawą 22-letniego atakującego Romanasa Szkuljawiczusa. W czwartej partii w zespole wicemistrza Rosji wszystko wróciło do normy, gospodarze nie pozostawili żadnych złudzeń, kto w tym meczu był lepszy. Ponownie dobre spotkanie zaliczył Dmitrij Muserski - 15 punktów, 80 proc. w ataku. Środkowy reprezentacji Rosji kontynuuje serię skutecznych serwisów. W ośmiu meczach zdobył aż 32 punkty zagrywką.