KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Slawia Sofia żąda pieniędzy od Mateja Kazijskiego lub chce jego zawieszenia

30-letni bułgarski przyjmujący [tag=6908]Matej Kazijski[/tag] nie ma ani chwili spokoju. Po problemach związanych z rezygnacją z gry w kadrze Bułgarii, teraz wróciła klubowa sprawa z przeszłości.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

Kazijski występował w Slawii w latach 1998-2002 oraz 2004-2005, w tym zespole rozpoczynając swoją seniorską karierę. Bułgar w 1998 roku związał się z ekipą z Sofii dożywotnim kontraktem, w którym prawdopodobnie była klauzula, że w razie odejścia z drużyny zapłaci on klubowi 180 tysięcy euro (tak twierdzi klub Slawia Sofia).

W ostatnich dniach na spotkaniu zwołanym przez Bułgarską Federację Siatkówki Slawia Sofia powróciła do sprawy sprzed wielu lat i jej roszczenie zostało poparte przez rodzimy związek, którym rządzi skonfliktowany z Matejem Kazijskim Danczo Lazarow.


- Dajemy czas Matejowi do 15 marca 2015 roku, żeby się z nami skontaktował i pomógł rozwiązać ten problem w cywilizowany sposób, jak normalni ludzie. Jeśli do tego czasu nie będzie odzewu z jego strony, wtedy nasza federacja będzie musiała postąpić zgodnie z przepisami FIVB i CEV, a te obejmują zawieszenie prawa do gry przez Mateja Kazijskiego - powiedział prezes Slawii, Władimir Simeonow, który zastrzegł, że kwota 180 tysięcy euro może być zapłacona w ratach.
Prezes Bułgarskiej Federacji Siatkówki wciąż szuka Prezes Bułgarskiej Federacji Siatkówki wciąż szuka "haka" na Mateja Kazijskiego?
Po tej informacji głos w bułgarskich mediach zabrał ojciec Mateja Kazijskiego - Ilja. - Rozmawiałem z Matejem po tej wiadomości. Mój syn powiedział, że jest gotów zapłacić nawet dwa razy tyle, ale zdaje sobie sprawę, że ta kwota nie trafiłaby do zawodników, dzieci uprawiających siatkówkę, trenerów - stwierdził Kazijski-senior. - Mój syn ma włoskie obywatelstwo i mógłby wystąpić o certyfikat jako obywatel Włoch. Tak więc nie mogą go powstrzymać od gry w siatkówkę. Jednak, mimo że ma włoski paszport, nigdy nie pomyślał, żeby grać dla Italii. On zawsze pozostanie bułgarskim zawodnikiem, który grał tylko dla reprezentacji Bułgarii - dodał.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
bułgarskie i włoskie media
Komentarze (8)
 • asd33 Zgłoś komentarz
  Pan Matey to upadła gwiazda. A ostatnie wrażenie jakie po sobie pozostawi to skandale i ukrycie się w równie upadłym klubie jak on, jakim jest Trentino. Zamiast robienia dalszej kariery w
  Czytaj całość
  klubie z topu i nawet zrzeczenia się obywatelstwa Bułgarii by nie mieli na niego "haka" to robi wszystko w odwrotnym kierunku, mało korzystnym dla siebie.
  • Miasto mistrzów - Kielce Zgłoś komentarz
   I ma racje,bo one nie trafiłyby do klubu tylko do działaczy,już wcześniej był o tym temat,że pieniądze bułgarski związek dzieli między sobą,a nie daje na szkolenie. Teraz próbują go
   Czytaj całość
   szantażować,a kluby powoli umietają,jak Matej to mówił w wywiadzie,a jaki poziom prezentują kluby bułgarskie widzimy ostatnio Dupnica została zmiażdżona,a poziom jaki prezentują jest gorszy od ostatniej drużyny plusligi czyli Będzina.
   • flamex Zgłoś komentarz
    jeżeli federacja się w to wmieszała, to obawiam się, że Matey szybko spokoju miał nie będzie.
    • art87 Zgłoś komentarz
     To wszystko to są żałosne manipulacje bułgarskiej federacji, która od lat z zawodników robiła niewolników
     • kitten Zgłoś komentarz
      [quote]pomógł rozwiązać ten problem w cywilizowany sposób, jak normalni ludzie.[/quote] Haha kiepski żart pana Simeonowa. Bułgarska federacja to dno i wodorosty, jakieś niewolnictwo
      Czytaj całość
      XIX-wieczne, a on wyjeżdża z "cywilizowanym sposobem". Kto to widział zmuszać zawodników do podpisywania dożywotnich kontraktów. W Bułgarii chyba ciągle to robią, jako jedyni na świecie. Gorzej jest chyba tylko na Kubie.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×