Pałac Bydgoszcz odbije się od dna ligowej tabeli? "Naszym celem nadal jest gra w ósemce"

W 10. kolejce Orlen Ligi, Pałac Bydgoszcz uległ w stolicy Podkarpacia Developresowi SkyRes Rzeszów. - Naszym celem nadal jest gra w ósemce, nie położymy się przed rywalami - mówi Dawid Pawlik.

Mateusz Lampart

Developres SkyRes Rzeszów pokonał po tie-breaku Pałac Bydgoszcz. Przyjezdne zdobyły drugi punkt w tym sezonie Orlen Ligi- Zdobyliśmy jeden punkt na bardzo trudnym terenie, bo uważam, że takim jest Rzeszów. Nie jest to przeciwnik, po którym każdy się przejeżdża. Był to trudny mecz. Nie zdobyliśmy dwóch punktów, a mogliśmy. Developres odjechał nam w tie-breaku i nie udało nam się ich dogonić. Błędy własne spowodowały, że wynik nam uciekł - mówi Dawid Pawlik.

Katem dla Pałacanek okazała się Magdalena Hawryła, która zasłużenie została wybrana najlepszą zawodniczką tego spotkania. - Były takie momenty, że Magdalena Hawryła seryjnie zatrzymywała nas na siatce. Dla Developresu duży plus za bloki w końcówce i za walkę. My tanio skóry nie sprzedaliśmy i nie przyjechaliśmy tutaj tylko po to, aby ktoś nas ograł. Nie jesteśmy zadowoleni z przegranej, ale cieszymy się z naszych dobrych akcji. To, co robimy na treningach, przynosi efekty - twierdzi trener bydgoszczanek.

W czwartym secie Pałac prowadził już 8:1, ale potem Developres wyrównał na 8:8. Ekipa znad Brdy jednak zdołała się otrząsnąć i doprowadzić do tie-breaka. Tego, przyjezdne przegrały jednak wyraźnie. - Jeśli chciałbym szukać mankamentów, to Julia Twardowska miała problemy w przyjęciu. W ataku nie było aż tak źle, Twardowska i Patrycja Polak zagrały na podobnym poziomie. Mieliśmy identyczną skuteczność ataku jak przeciwnik, więcej bloków i mniej błędów na zagrywce. Wiele błędów popełniliśmy za to w trzecim secie, to nas zdeprymowało. Przyczyną porażki były dwa lub trzy błędy za dużo w każdym secie - przyznaje szkoleniowiec, który na stanowisku zastąpił Agatę Kopczyk.
- Nie jesteśmy zadowoleni z przegranej, ale cieszymy się z naszych dobrych akcji - mówi Dawid Pawlik - Nie jesteśmy zadowoleni z przegranej, ale cieszymy się z naszych dobrych akcji - mówi Dawid Pawlik
Bydgoszczanki zdobyły drugi punkt do tabeli, ale do ekip przed nimi strata nadal jest duża. Czy Pałac wierzy jeszcze w to, że uda się zagrać w fazie play-off? - Naszym celem nadal jest gra w ósemce. To, że teraz mamy dwa punkty nie znaczy, że nie będziemy walczyć. Mamy trudnych rywali przed sobą, ale nie położymy się przed nimi i nie poddamy się. Być może uda się dostać do play-offów - kończy Dawid Pawlik.

Marcin Wojtowicz: Pałac zagrał najlepsze spotkanie w tym sezonie

Czy Pałac Bydgoszcz włączy się do walki o "ósemkę"?