KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koniec klątwy tie-breaka bielszczanek. Punkty, bloki, asy - 10. kolejka Orlen Ligi

Dziesiąta seria spotkań zakończyła się w Bielsku-Białej, gdzie gospodynie pokonały Mineralne, a jedną z autorek tego triumfu była Małgorzata Lis. Tym samym BKS przerwał serię przegranych tie-breaków.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Dziesiąta kolejka Orlen Ligi przyniosła wiele emocji, zostały rozegrane dwa tie-breaki, ale we wszystkich sześciu pojedynkach ze zwycięstwa cieszyły się gospodynie. Już w piątek Developres SkyRes Rzeszów stoczył zacięty bój z Pałacem Bydgoszcz, co było najciekawszym meczem pierwszego dnia zakończonej serii spotkań. Kolejka rozpoczęła się od tie-breaka i zakończyła się pięciosetowym meczem, a ten miał miejsce w Bielsku-Białej, gdzie BKS Aluprof przełamał klątwę tie-breaka i pokonał Polski Cukier Muszyniankę Muszyna.


Pierwsze miejsce wśród najlepiej punktujących zajęły dwie liderki swoich drużyn, ale tylko jedna z nich poprowadziła swój zespół do zwycięstwa - Katarzyna Zaroślińska, Atomówki pokonały bowiem rywalki z Legionowa, natomiast Budowlane wraz z Sanją Popović uległy dąbrowiankom. Na drugiej pozycji uplasowała się... środkowa. Bardzo dobry występ zaliczyła Małgorzata Lis.

Najlepiej punktujące:
1. Zaroślińska, Popović - 25
2. Lis, Carter - 18
3. Szeremeta, Smarzek - 19

W zakończonej serii spotkań blok był ważnym elementem gry w wielu meczach, nie tylko ten punktowy, ale również wyblok. Prym wiodły w tym, oczywiście, środkowe. Jednak w naszej klasyfikacji króluje nie tylko doświadczenie. Mimo że najczęściej rywalki zatrzymywała Małgorzata Lis, to na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Hawryła, która dzieli tę pozycję z Małgorzatą Skorupą oraz Agnieszką Bednarek-Kaszą.

Skuteczne bloki:
1. Lis - 6
2. Hawryła, Skorupa, Bednarek-Kasza - 5
3. Twardowska, Ptak, Połeć, Sobolska, Radenković - 4

Siatkarka BKS-u, Heike Beier, potwierdziła po raz kolejny, że zagrywka jest jej atutem i w minionej kolejce zapisała na swoim koncie najwięcej asów serwisowych, bo pięć. O jeden punkt mniej bezpośrednio serwisem zdobyły Justyna Łukasik oraz Sanja Popović.

Asy serwisowe:
1. Beier - 5
2. Łukasik, Popović - 4
3. Śliwińska, Cooper - 3

Naj kolejki: BKS Aluprof Bielsko-Biała wraz z Małgorzatą Lis

Po tym jak podopieczne Leszka Rusa rozegrały trzy pięciosetowe mecze z rzędu i wszystkie przegrały, ukuło się, że nad bielszczankami ciąży klątwa tie-breaka. W dziesiątej kolejce rozegrały one swój czwarty pięciosetowy bój i po raz pierwszy w bieżącym sezonie mogły cieszyć się z wygranej! Dla BKS-u jest to z pewnością przełom, a trener Rus mógł odetchnąć z ulgą po przerwaniu złej passy piątej partii. Ważnym ogniwem zespołu była Małgorzata Lis, która jak przystało na kapitana drużyny, wręcz poprowadziła bielszczanki do triumfu nad muszyniankami.

Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×