Liga Mistrzyń, gr. C: Zespół Joanny Wołosz nie dał szans SC Dresdner

W meczu 3. kolejki grupy C Ligi Mistrzyń 2014/15, włoskie Unendo Yamamay Busto Arsizio okazało zdecydowanie lepsze od niemieckiego SC Dresdner.

Tomasz Rosiński
Pojedynek ekip z Włoch oraz z Niemiec był ważny w kontekście awansu do kolejnej rundy LM. Konfrontację z wysokiego "C" rozpoczęły gospodynie, które po skutecznym bloku w wykonaniu Joanna Wołosz wyszły na prowadzenie 8:4. Yamamay starało się kontrolować boiskowe wydarzenia i przed drugą przerwą techniczną w inauguracyjnej partii wypracowało sobie sześć punktów przewagi (16:9). Przyjezdne już nie podjęły rękawicy i pierwszy set padł łupem wicemistrzyń Italii do 15.
Kolejna odsłona również przebiegała pod dyktando podopiecznych Carlo Parisiego. Dość dobrze w ofensywie radziły sobie Valentina Diouf, Helena Havelkova i Francesca Marcon, a klub z Włoch triumfował do 16.

W trzeciej części rywalizacji przebudziły się siatkarki reprezentujące barwy Dresdner SC, które na pierwszej przerwie technicznej wygrywały 8:5. Jednakże Unedo Yamamay Busto Arsizio chciało postawić kropkę nad "i" w tej partii, zaś po błędzie Lisy Izquierdo odskoczyło przeciwniczkom na jedno oczko (17:16). Od tego momentu Wołosz i spółka przejęły kontrolę nad grą, dzięki czemu przechyliły szalę zwycięstwa w tym secie (25:20), a zarazem w całym meczu.

Kluczem do zdobycia trzech punktów w tym spotkaniu przez Yamamay okazała się lepsza gra w ataku (38:28), a ponadto w przyjęciu i w polu serwisowym (10:3).

Unendo Yamamay Busto Arsizio - SC Dresdner 3:0 (25:15, 25:16, 25:20)

Unendo Yamamay Busto Arsizio: Wołosz (5), Michel (2), Ljubuszkina (6), Marcon (10), Diouf (17), Havelkova (10), Leonardi (libero) oraz Rania, Perry (2), Camera.

SC Dresdner: Michailenko (5), Kreklow, Pencova (4), Jackson (9), Izquierdo (8), Marcelle (5), Schoot (libero) oraz Dijkema, Lippmann (3), Stock, Bartsch (4).