Puchar Challenge kobiet: Schweriner SC i Chimik Jużny z awansem

We wtorek rozegrano dwa spotkania 1/4 finału Pucharu Challenge. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny Schweriner SC i Chimik Jużny, które wywalczyły awans do półfinałów.

Łukasz Witczyk

Schweriner SC - Igor Gorgonzola Novara 3:2 (23:25, 15:25, 25:23, 25:20, 15:11)

W pierwszym spotkaniu rozegranym we Włoszech siatkarki Schweriner SC wygrały 3:1 i przed rewanżem były w wymarzonej sytuacji. Jednak zespół z Novary nie zamierzał się poddawać. W pierwszym secie Włoszki wytrzymały wojnę nerwów w końcówce, a w kolejnej odsłonie odniosły zwycięstwo 25:15. Niemki zostały postawione pod ścianą. W trzecim secie obie drużyny stoczyły wyrównaną walkę, lecz dwie ostatnie piłki padły łupem gospodyń, które tym samym wróciły do gry. W dwóch kolejnych partiach lepsze były Niemki i mogą przygotowywać się do gry w kolejnej rundzie Pucharu Challenge.
Chimik Jużny - Stod Volley Steinkjer 3:0 (25:12, 25:14, 25:21)

Siatkarki Chimika Jużny nie dały swoim rywalkom żadnych szans. Zarówno przed tygodniem w Norwegii, jak i na własnym terenie wygrały one w trzech setach. Wtorkowe starcie było jednostronnym widowiskiem. Gospodynie w żadnym z setów nie miały problemów z odniesieniem zwycięstwa. W pierwszej odsłonie wygrały do 12, a w kolejnym secie oddały Norweżkom o dwa punkty więcej. Bardziej wyrónany był trzeci set, w którym Chimik wygrał 25:21.