Polski ćwierćfinał w lidze włoskiej kobiet

Zakończyła się runda zasadnicza siatkarskiej ekstraklasy kobiet we Włoszech. W pierwszej rundzie play-off zmierzą się ze sobą dwie Polki.

Michał Kaczmarczyk

Znamy już układ końcowy tabeli włoskiej Serie A1 kobiet po 22 kolejkach rundy zasadniczej. Na pierwszym miejscu utrzymał się zwycięzca Pucharu Włoch Igor Gorgonzola Novara (56 punktów) i nie zmieniła tego nawet porażka 2:3 z Pomi Casalmaggiore w ostatniej kolejce rundy.

Wspomniany zespół Katarzyny Skorupy zajął zaszczytne drugie miejsce (46 punktów), natomiast 5. miejsce z dorobkiem 40 punktów zajął uczestnik szczecińskiego Final Four Ligi Mistrzyń Unendo Yamamay Busto Arsizio z Joanną Wołosz w składzie. Berenika Tomsia i jej Metalleghe Sanitars Montichiari uplasowali się na 7. (37 pkt.), a Milena Radecka i Foppapedretti Bergamo na 8. miejscu w lidze. Dwa najgorsze zespoły ligi, czyli Volley 2002 Forli i Zeta System Urbino Volley, definitywnie żegnają się z najwyższym poziomem rozgrywek w przyszłym sezonie.

Tym samym w pierwszym etapie fazy pucharowej włoskiej ekstraklasy zmierzą się ze sobą reprezentanki Polski, Tomsia oraz Skorupa. Rossoblu spróbują sprawić niespodziankę w starciu z zespołem z Novary, zaś Joanna Wołosz zagra o półfinał z atakującą polskiego pochodzenia Małgorzatą Kożuch i jej Nordmeccanicą Piacenza.