KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Piotr Łuka: Ten sezon nas zweryfikował

Gładką porażką z Czarnymi Radom w drugim meczu o dziewiąte miejsce zakończyli sezon olsztyńscy Akademicy. - Na pewno dziesiąte miejsce jest wynikiem poniżej oczekiwań - przyznaje przyjmujący.
Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski

Indykpol AZS nie potrafił odrobić strat z pierwszego meczu, rozegranego przed własną publicznością i przegrał w Radomiu bardzo gładko. Akademicy mogli zająć miejsce wyższe niż po rundzie zasadniczej, co wiązało się z wyzwoleniem w sobie dodatkowej dawki mobilizacji. Gra Cerradu Czarnych ostudziła jednak ich nadzieje.


- Generalnie te mecze w końcówce sezonu gra się ciężko mentalnie, bo nie dość, że ten sezon był dla nas bardzo średni, żeby nie powiedzieć nieudany, to jeszcze te spotkania wyglądają tak, jak wyglądają - przyznał Piotr Łuka, który rozpoczął mecz w pierwszej "szóstce". Zdobył 7 punktów, atakując na 43-procentowej skuteczności.

- Tracimy punkty seryjnie, praktycznie nie istniejemy na zagrywce. Trudno cokolwiek powiedzieć na temat tego meczu. Czarni wygrali zasłużenie, pokonali nas cztery razy w tym sezonie, więc byli drużyną lepszą - doświadczony przyjmujący skomentował piątkowe zawody. Gospodarze prezentowali się korzystniej od olsztynian w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, co zresztą widać w statystykach.

Miniony sezon w wykonaniu AZS-u często przypominał walenie głową w mur Miniony sezon w wykonaniu AZS-u często przypominał walenie głową w mur
Zakończone już rozgrywki były dla AZS-u zdecydowanie gorsze od sezonu 2013/2014, który ekipa zakończyła tuż za pierwszą "czwórką". - Nie zapominajmy, że w poprzednim sezonie zrobiliśmy maksa, wszystko, na co było stać ten zespół. Po zakończeniu rozgrywek odeszło od nas ośmiu chłopaków, w tym prawie cała podstawowa "szóstka" - przypomniał 34-latek.

Można mówić więc o tym, iż podopieczni Andrei Gardiniego w pewien sposób zawiedli. - Oczywiście apetyty w środowisku były rozbudzone, ale trudno było się spodziewać, żeby całkiem nowy zespół osiągnął ten sam wynik. Oczywiście nadzieje zawsze są, ale jak pokazała i zweryfikowała nas runda zasadnicza, zajęliśmy dziesiąte miejsce, i to samo na koniec sezonu. Na pewno poniżej oczekiwań moich, włodarzy i kibiców, bo liczyliśmy przynajmniej na to, że będziemy w "ósemce" - podkreślił Łuka.

Wojciech Żaliński: Motywacja była wystarczająca

Jak oceniasz sezon 2014/2015 w wykonaniu AZS-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×