Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mateusz Bieniek jednak w Effectorze Kielce!

21-letni środkowy wypełni swój kontrakt ze świętokrzyskim klubem do końca, co definitywnie kończy sagę transferową z jego udziałem.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Mateusz Bieniek, który dzięki swojej wybitnej postawie podczas sezonu 2014/15 PlusLigi znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski mężczyzn, był łakomym kąskiem na rynku transferowym. O 21-latka z Effectora Kielce zabiegały najlepsze kluby polskiej ekstraklasy, ale już teraz wiadomo, że świętokrzyski klub nie skorzystał z żadnej z ofert i tym samym Bieniek będzie reprezentował barwy Effectora także w przyszłym sezonie.
- Chciałbym, żeby została zaznaczona jedna, najistotniejsza rzecz: to nie my chcieliśmy sprzedać Mateusza Bieńka do mocniejszego klubu, to nasi ligowi rywale słali do klubu oferty i zamierzali wykupić kontrakt zawodnika. Żadna z nich nas nie satysfakcjonowała na tyle, by już teraz pożegnać się z Mateuszem, a że jego kontrakt wciąż obowiązuje, podjęliśmy w zgodzie decyzję o dalszej współpracy - przekonuje w rozmowie z naszym portalem Jacek Sęk, prezes 12. zespołu mijającego sezonu siatkarskiej ekstraklasy.
Jeszcze przez rok będziemy oglądali wyczyny Mateusza Bieńka w barwach Effectora Kielce Jeszcze przez rok będziemy oglądali wyczyny Mateusza Bieńka w barwach Effectora Kielce
Zdaniem wielu kibiców ta decyzja klubu może oznaczać zahamowanie rozwoju młodego środkowego, który mógł w przyszłym sezonie zrobić jeszcze większy postęp w wyżej notowanym zespole. - Czy faktycznie tak by się stało? Dzięki pracy pod okiem Dariusza Daszkiewicza Mateusz stał się jedną z najbardziej wyróżniających się postaci ligi, co zaowocowało powołaniem do kadry Polski i jest to dla nas spore wyróżnienie. W tej sytuacji, mając do wyboru posłanie go do mocniejszego klubu i zaryzykowanie tego, że przestoi sezon w rezerwach oraz perspektywę gry w roli lidera zespołu, wybraliśmy naszym zdaniem najlepszą opcję - mówi prezes Sęk.

Prawie na pewno stolicę województwa świętokrzyskiego opuści inny tegoroczny reprezentant Polski Grzegorz Pająk, poza tym sporo klubów kusi Adriana Staszewskiego. Effector Kielce przedstawił wszystkim zawodnikom, którym kończą się kontrakty z klubem, propozycje ich przedłużenia, ale jednocześnie prowadzi pierwsze rozmowy z potencjalnymi nowymi nabytkami.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (11)
 • plusik Zgłoś komentarz
  I słusznie. Młodzi potrzebują gry a nie grzania ławy!W Kielcach prawie zaklepany jest Michał Kędzierski, lubi sypać środkiem a z Bieńkiem już grali w kadrze B w LE. To może być
  Czytaj całość
  fajny duet w Effectorze.
  • Eroll Zgłoś komentarz
   Słusznie, że stawia na grę. Tak samo powinien zrobić Śliwka, nie ma sensu pchać się do topowych teamów, by nosić ręczniki.
   • elodreip Zgłoś komentarz
    Był łączony bardziej z ZAKSĄ niż z Resovią. Reska już dawno miała zaklepanego Paschyckiego, po co jej jeszcze Bieniek?
    • MWflower Zgłoś komentarz
     Bardzo dobra decyzja.Niech gra i to jak najwięcej.Na trochę większe pieniądze za grzanie ławy jeszcze ma czas.Jak pogra jeszcze trochę przy Daszkiewiczu,to może ominąć taki nagminny w
     Czytaj całość
     polskich bogatszych klubach okres przetrzymywania młodych i ogrywania obcokrajowców.
     • ares87 Zgłoś komentarz
      Daszkiewicz całkiem nieźle radzi sobie z młodymi więc czemu nie?
      • Miasto mistrzów - Kielce Zgłoś komentarz
       Jak dla mnie decyzja jest prawidłowa ma pewność grania a w Resovii musiałby być lepszy od Nowakowskiego czy Dryji,co jednak wydaje się mało realne,skończyłby na ławce,a tak może dalej
       Czytaj całość
       siebie doskonalić.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×