Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

MKS Banimex Będzin rozpoczął przebudowę kadry

Zagłębiowski klub ujawnił nazwiska czterech siatkarzy, z którymi zarząd klubu zdecydował się nie przedłużyć współpracy. Jako pierwsi z drużyną pożegnali się między innymi atakujący.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Początek maja jest czasem zmian w MKS-ie Banimex Będzin, w składzie zespołu doszło bowiem do kilku znaczących roszad. Największą jest zakończenie współpracy z trenerem Roberto Santillim, który w trakcie sezonu ligowego PlusLigi objął stanowisko szkoleniowca reprezentacji Australii.
Poza tym zarząd klubu zdecydował o nieprzedłużaniu dalszej współpracy ze środkowym Adrianem Hunkiem, przyjmującym Grzegorzem Wójtowiczem oraz atakującymi Mikołajem Sarneckim i Tomaszem Tomczykiem. W sezonie 2014/2015 w barwach MKS-u Hunek wystąpił w 80 setach, zdobywając 137 punktów, z czego 46 blokiem. Z kolei Wójtowicz pełnił rolę rezerwowego, rozgrywając tylko 29 setów, w trakcie których zdobył 13 "oczek". Natomiast Sarnecki od początku sezonu był podstawowym atakującym, lecz nie prezentował on równej formy, bardzo dobre spotkania nagradzane statuetkami MVP przeplatał słabymi - łącznie wystąpił w 88 setach, notując 305 punktów (w tym 264 zdobytych atakiem).

Jego zmiennikiem był Tomczyk, który rozegrał najmniej setów spośród wszystkich zawodników MKS-u, bo zaledwie 25 (zdobywając 64 punkty). Dyspozycja obu atakujących sprawiła, że pod koniec sezonu na tej pozycji występował nominalny przyjmujący, Miłosz Hebda, którego przyszłość wiązana jest z Lotosem Treflem Gdańsk.

W chwili obecnej prowadzone są rozmowy z pozostałymi zawodnikami, którzy występowali w barwach będzińskiego klubu, a także z potencjalnymi nowymi siatkarzami, którzy mieliby stanowić o nowej sile zespołu.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
mksbanimex.bedzin.pl / inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×