Krispol Liga: Pierwszy mecz finału dla Victorii Wałbrzych

Siatkarze Victorii Wałbrzych pokonali w pierwszym meczu finałowym Krispol Ligi Stal AZS PWSZ Nysa 3:2. Kolejny pojedynek o mistrzostwo odbędzie się w niedzielę.

Natalia Witczyk
Drużyna z Nysy awansowała do finału, pokonując w trzech meczach faworyzowany Camper Wyszków. Z kolei wałbrzyszanie musieli przejść o wiele dłuższą drogę, aby zagrać o mistrzostwo Krispol Ligi. Podopieczni Krzysztofa Janczaka potrzebowali aż pięciu spotkań, aby pokonać Ślepsk Suwałki.
Po pierwszej partii wydawało się, że pierwszy pojedynek finałowej rywalizacji będzie miał bardzo jednostronny przebieg. Gospodarze prezentowali się bardzo skutecznie w każdym elemencie, wygrywając ostatecznie do 20. Jednak zawodnicy Stali AZS PWSZ Nysa przebudzili się w kolejnym secie, kiedy to wysoko prowadzili do drugiej przerwy technicznej. Jednak od tego momentu, ponownie lepsza była Victoria Wałbrzych, która wykorzystała chwilę słabości przeciwników (27:25).

W kolejnych odsłonach podopieczni Janusza Bułkowskiego nie chcieli popełnić błędu z poprzedniej partii, dlatego ostro wzięli się do pracy. Dobra gra całego zespołu spowodowała, że drużyna z Nysy odrobiła straty, zwyciężając 25:15. Mecz mógł skończyć się już w czterech setach, jednak więcej zimnej krwi zachowali gracze Stali, którzy wyrównali stan pojedynku.

Ostatecznie pierwszy mecz o mistrzostwo Krispol Ligi zakończył się wygraną wałbrzyskiego zespołu, który triumfował 15:12. Kolejny mecz odbędzie się również w Wałbrzychu w niedzielę o godz. 13:00.

Victoria Wałbrzych - Stal AZS PWSZ Nysa 3:2 (25:20, 27:25, 15:25, 25:27, 15:12)

Victoria: Fijałek, Krulicki, Kaczmarek, Karpiewski, Zieliński, Olczyk, Mihułka (libero) oraz Piórkowski, Kamiński, Filipiak.

Stal: Bułkowski, Nożewski, Długosz, Szczurek, Kalembka, Piotrowski, Biniek (libero) oraz Makowski, Dzikowicz.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla Victorii Wałbrzych

Która drużyna zdobędzie mistrzostwo Krispol Ligi?