Al-Arabi Doha z Pucharem Emira Kataru. Osmany Juantorena z tytułem MVP

Zespół Al-Arabi Doha, którego barw w półfinale bronił Mariusz Wlazły, zwyciężył w finale turnieju o Puchar Emira Kataru. Drużyna Polaka w finale pokonała ekipę Wilfredo Leona w trzech setach.

Jacek Pawłowski

Zespół prowadzony przez Ljubomira Travica wywalczył trofeum po raz drugi z rzędu. Spory udział w sukcesie miał Mariusz Wlazły, który w spotkaniach półfinałowych był czołowym zawodnikiem Al-Arabi. Po awansie do finału, Polak wrócił do kraju, a jego miejsce w składzie katarskiej ekipy zajął Nikołaj Uczikow.

Al-Arabi za zwycięstwo w finale zgarnęło między innymi czek na 1 milion riali. Srebrni medaliści otrzymali 550 tys. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Osmany'ego Juantorenę (Al-Arabi Doha). Siatkarz w nagrodę odebrał czek na 10 tys. riali.

Al-Arabi Doha - Al-Rayyan 3:0 (25:23, 25:14, 25:23)

Najwięcej punktów: dla Al-Arabi Doha - Nikołaj Uczikow (20), Osmany Juantorena (15); dla Al-Rayyan - Wilfredo Leon (20).