Zwycięskie sparingi Polek w Baku

Drużyna pod wodzą Jacka Nawrockiego wygrała w obu towarzyskich spotkaniach rozegranych przed startem pierwszej edycji Igrzysk Olimpijskich, organizowanej w stolicy Azerbejdżanu.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Jak podał Chemik Police, w środę 10 czerwca reprezentacja Polski kobiet rozegrała trzysetowy sparing z Chorwatkami, który zakończył się zwycięstwem Biało-Czerwonych 2:1. Natomiast w czwartek zespół Jacka Nawrockiego zmierzył się z kadrą Serbii: i tym razem wynik był korzystny dla Polek, które triumfowały 4:0.

Fajnie, że możemy się podbudowywać takimi zwycięstwami, jak w dzisiejszym sparingu z Serbią, czy wczoraj z Chorwacją. To wczorajsze spotkanie z Chorwatkami rozegrałyśmy w bardzo małej hali w wiosce olimpijskiej, na dodatek na bardzo twardej nawierzchni, "na betonie" - jak to się w naszym żargonie określa. Dlatego było trochę asekuracji, żeby nie zrobić sobie jakiejś krzywdy. Wiadomo, trener rotował składem, wszystkie dziewczyny miały okazję pograć, bo były to przecież treningi - tak oceniła ostatnie mecze kadry Joanna Wołosz na oficjalniej stronie mistrzyń Polski.

Polska - Chorwacja 2:1 (25:17, 19:25, 25:17)

Polska: Zaroślińska, Skowrońska-Dolata, Bednarek-Kasza, Wołosz, Werblińska, Pycia, Durajczyk (libero) oraz Bełcik, Kurnikowska, Kąkolewska, Miros, Paszek, Tokarska, Sawicka (libero)

Polska - Serbia 4:0 (29:27, 25:18, 25:22, 25:19)

Maja Tokarska: Nasz skład jest obiecujący  

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×