Nagła zmiana atakującej w Muszyniance!

Okazało się, że Marta Drpa nie trafi do Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna. Atakująca reprezentacji Serbii wybrała kuszącą ofertę z włoskiej ekstraklasy.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Jeszcze do piątku 26 czerwca Marta Drpa miała w przyszłym sezonie reprezentować barwy Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna, brązowego medalisty minionego sezonu Orlen Ligi. Podczas rozgrywanego w Baku siatkarskiego turnieju Igrzysk Europejskich okazało się, że najlepsza zawodniczka ostatniej edycji serbskiej ekstraklasy siatkarek zdecydowała się na zasilenie ekipy beniaminka Serie A1, Obiettivo Risarcimento Vicenza, w którym do niedawna występowała Joanna Kapturska.
- Po awansie do ekstraklasy zaczęliśmy szukać zawodniczki na pozycję atakującej. Ostatnią z kandydatek, jakie braliśmy po uwagę, była Marta i po zobaczeniu jej w akcji stało się jasne, kto zasługuje na miejsce w naszym zespole. To naprawdę niezwykła siatkarka: zwinna, niezwykle silna i dysponująca szerokim wachlarzem zagrań - komplementował nowy nabytek klubu prezes klubu z Vicenzy Flavio Grison.

Nie oznacza to jednak większych problemów polskiego klubu: jak donosi serbski portal World of Volley, Muszynianka znalazła już następczynię Drpy. Będzie nią jej rodaczka Adela Helić, 25-latka występująca od dwóch sezonów w Crvenej Zvezdzie Belgrad.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×