Piękny sen trwa - polscy kadeci w finale mistrzostw świata!

W meczu półfinałowym mistrzostw świata kadetów w Argentynie, reprezentacja Polski ograła kadrę Iranu i zagra o złoty medal!

Tomasz Rosiński
Biało-Czerwoni zameldowali się w strefie medalowej mundialu po zwycięstwie w trzech setach z Chinami, natomiast Irańczycy w ćwierćfinale po trudniej przeprawie po tie-breaku uporali się z Włochami. Polacy mieli dobre wspomnienia z ostatniego spotkania z Azjatami, gdyż w fazie grupowej wygrali z nimi 3:1, jednak tym razem rywale chcieli się odegrać za tamtą porażkę.
Persowie od początku sobotniej rywalizacji grali odważnie i dość szybko objęli prowadzenie 8:4. Po pierwszej przerwie technicznej Orły przebudziły się z letargu i za sprawą udanej postawy w bloku odrobiły wszystkie straty (13:13). Jak się niedługo potem okazało, to było wszystko, na co było stać w tej partii graczy znad Wisły, gdyż irański zespół wrzucił wyższy bieg i wypracował sobie kilku-punktową przewagę (16:19), która była wystarczająca do triumfu w inauguracyjnym secie (18:25).

Po zmianie stron podrażnieni podopieczni Sebastiana Pawlika wzięli się mocno do pracy, co przyniosło im oczekiwany efekt (9:5). Swoich kolegów do walki podrywał atakujący Jakub Ziobrowski, a polscy siatkarze wygrywali 15:9. Co prawda Iran podjął się jeszcze pościgu za swoim przeciwnikiem (23:21), ale mistrzowie Europy już nie dali się dogonić, stawiając kropkę nad "i" (25:21).

Bartosz Kwolek oraz spółka, po zwycięstwie w drugiej części potyczki, złapali wiatr w żagle i potrafili odskoczyć rywalom na dwa oczka w pierwszej fazie III partii (10:8). Biało-Czerwoni prezentowali się świetnie w bloku, co było ich kluczem do wyjścia na prowadzenie 17:12. Ostatecznie ta przewaga była na tyle okazała, że Polacy wygrali trzecią odsłonę do 20.

Zawodnicy prowadzeni przez szkoleniowca Pawlika w dalszym ciągu grali "swoje", zaś umiejętnie ich poczynaniami dyrygował rozgrywający Kamil Droszyński (10:6). Trzy grosze na zagrywce dorzucił jeszcze przyjmujący Kwolek i Orły były coraz bliżej końcowego zwycięstwa (15:9). Jednak chwilowy przestój w szeregach kadry Polski sprawił, że na tablicy świetlnej pojawił się remis - 16:16. Europejczycy, mimo pewnych problemów, zachowali spokój i ważnym momencie wykorzystali nadarzającą się okazję do ponownego wyjścia na prowadzenie (19:17). W końcowym rozrachunku Dawid Woch i jego koledzy z zespołu dopięli swego (25:22), awansując do finału mistrzostw świata!

O złoty medal mundialu polska reprezentacja zagra z Argentyną.

Polska - Iran 3:1 (18:25, 25:21, 25:20, 25:22)

Polska: Droszyński (2), Ziobrowski (18), Kochanowski (9), Woch (4), Kwolek (12), Fornal (13), Masłowski (libero).

Iran: Mosaferdashliboroun (4), Karimisouchelmaei, Esfandiar (6), Aghchehli (22), Mojarad (8), Einisamarein (5), Khameneh (libero) oraz Yali, Mousavigargari (3), Yousefpoornesfeji, Ramezani (1).

Historyczny awans polskich kadetów do finału mistrzostw świata. "To wspaniałe uczucie"

Czy uważasz, że Polacy zdobędą złoty medal mistrzostw świata kadetów?