Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

MHJW: Zablokowani Japończycy. Biało-Czerwony kolektyw - statystyki po meczu Polska - Japonia

Polscy siatkarze otworzyli Memoriał Huberta Jerzego Wagnera od pokonania Japończyków. Biało-Czerwoni pokazali się z dobrej strony i zagrali jako kolektyw.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

W swoim pierwszym spotkaniu w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera 2015 nasi reprezentanci zmierzyli się z reprezentacją Japonii. Biało-Czerwoni odnieśli zwycięstwo w trzech odsłonach, a szansę gry otrzymali niemal wszyscy reprezentanci, na boisku nie pojawił się jedynie Wojciech Włodarczyk.


Najwięcej punktów na swoim koncie spośród polskich kadrowiczów zgromadził Michał Kubiak (14 pkt), a naszego kapitana dzielnie wspierali Bartosz Kurek (11 pkt) oraz Piotr Nowakowski (10 pkt). Najskuteczniejszy w ataku był Nowakowski, który skończył sześć z siedmiu uderzeń. Natomiast spośród skrzydłowych najlepiej poradził sobie w tym elemencie Kubiak (67 proc., 12/18).

Atutem Polaków była między innymi zagrywka, posłali oni sześć asów przy czym ryzyko miało również drugą stronę - w tym elemencie pomylili się bowiem aż 16 razy. Po dwa asy zaserwowali Nowakowski i Mateusz Bieniek. Przy czym najwięcej błędów w tym elemencie popełnił Bartosz Kurek, gdyż zepsuł cztery zagrywki.

Natomiast najwięcej zagrywek odebrał Michał Kubiak, bo aż 23. Popełnił on dwa błędy, notując 61 proc. dokładnego i 26 proc. perfekcyjnego przyjęcia. Siłą Biało-Czerwonych był także blok, a w tym elemencie najlepsi byli Piotr Nowakowski, Michał Kubiak i Mateusz Bieniek (wszyscy zdobyli po dwa punkty).

Z kolei najwięcej punktów w szeregach drużyny przyjezdnej zdobył Kunihiro Shimizu, bo 15 "oczek". Nie miał on wsparcia ze strony swoich kolegów. Shimizu w ataku zanotował 52 proc. skuteczności (14/27) i zaliczył jeden punktowy blok. Japończycy przyjmowali słabo, w tym elemencie mylili się aż 11 razy (przy pięciu błędach Polaków).

Polska Element Japonia
6 Asy serwisowe 2
16 Błędy przy zagrywce 12
56 proc. Przyjęcie dokładne 37 proc.
23 proc. Przyjęcie perfekcyjne 20 proc.
60 proc. (40/67) Skuteczność w ataku 46 proc. (33/71)
5 Błędy w ataku 8
10 Bloki 2
22 Błędy własne 23

  MHJW: Opór przełamany po pierwszym secie - relacja z meczu Polska - Japonia

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter - Oskar Kaczmarczyk

Komentarze (1):

 • panda25 Zgłoś komentarz
  W tym meczu stabilność gry pokazali Bartek z Michałem. Mam nadzieję, że Mika wróci do swojej pełnej dyspozycji, bo przyjęcie trzeba poprawić. I rozegranie - choć dzisiaj było nieźle,
  Czytaj całość
  to jeszcze daleko od dobrze, czy bardzo dobrze. Oczywiście jest poprawka na moment przygotowań i charakter turnieju.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×