Polacy niepokonani w starciach z Tunezją

Reprezentanci Polski rywalizowali jak dotąd z czołową drużyną Afryki sześciokrotnie, ani razu nie pozwalając jej na zdobycie więcej niż jednego seta.

Wiktor Gumiński

Oba zespoły dwukrotnie rozgrywały ze sobą pojedynki podczas Pucharu Świata, jednak ostatni bój podczas tej imprezy stoczyły one aż 34 lata temu. Wówczas to Polacy zwyciężyli w japońskiej Fukuoce 3:0, podobnie zresztą jak w 1969 roku na turnieju rozegranym w NRD.

Spore problemy z pokonaniem Tunezyjczyków nasi siatkarze mieli natomiast na igrzyskach olimpijskich 2004 w Atenach, kiedy to zapewnili sobie triumf po czterosetowym spotkaniu. 32 lata wcześniej, w Monachium, pokonali z kolei ekipę z północnej Afryki bez straty seta.

Ponadto obie reprezentacje rozegrały ze sobą po jednym meczu na Memoriale Huberta Wagnera w 2004 roku oraz mistrzostwach świata 2006. W czasie mundialu polscy siatkarze nie pozwolili przeciwnikowi na wygranie choćby jednej partii, zaś podczas towarzyskiego turnieju, który odbywał się w Olsztynie, Tunezja zdołał odnieść sukces jedynie w trzeciej partii.