PŚ: Faraonowie postraszyli Włochów

Precyzyjnie, konsekwentnie, na luzie - tak grali reprezentanci Egiptu w spotkaniu z Italią. Wystarczyło to na wygranie pierwszego seta i wyrównaną walkę w dwóch kolejnych partiach. Ostatecznie mecz wygrali Włosi i zachowali status niepokonanych.

Na drodze do kolejnego zwycięstwa drużynie Włoch stanęła reprezentacja Egiptu. Choć biorąc pod uwagę światowy ranking była to najsłabsza drużyna z jaką do tej pory mierzyli się podopieczni Gianlorenzo Blenginiego, to paradoksalnie sprawiła im ona najwięcej problemów.

Udany początek zanotowali gracze z Afryki. Mocny serwis i dynamiczne ataki z obu skrzydeł pozwoliły Faraonom nie tylko utrzymać korzystny wynik, ale i wyjść na prowadzenie (13:11). Świetną pracę wykonywał egipski rozgrywający, który często rozrzucał swoim skrzydłowym piłki na pojedynczy blok, a ci skrzętnie wykorzystywali szanse w ofensywie. Z każdą akcją Egipcjanie grali coraz pewniej i spokojnie wygrali pierwszą partię (25:20).

Tak jak na początku meczu, również w drugiej odsłonie siatkarze z Półwyspu Apenińskiego mieli problem z przyjęciem. Azzurri próbowali odrobić straty w defensywie kładąc nacisk na ofensywę, ale ataki Iwana Zajcewa czy Filippo Lanzy kilka razy zostały zatrzymane przez blok rywali (11:12). W grze Włochów było jednak widać ożywienie. Dzięki konsekwentnej grze w końcówce seta Europejczycy doprowadzili do stanu 1:1 (26:24).

Wyrównane wymiany rozpoczęły trzecią partię. Mimo że postawa graczy z Italii znacznie się poprawiła, Faraonowie wciąż walczyli o każdą piłkę (11:8). Afrykanie popełniali jednak coraz więcej błędów, mylili się na zagrywce, a Iwan Zajcew i Osmany Juantorena poprawili skuteczność w ataku (25:22).

Fenomenalne serwisy Simone Anzaniego, a później Iwana Zajcewa dały Italii prowadzenie już w początkowej fazie czwartego seta (11:4). Tak wypracowanej przewagi przyjezdni z Europy nie dali sobie wyrwać (25:13). Włochy - Egipt  3:1 (20:25, 26:24, 25:22, 25:13)