Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zwyciężył w Krośnie

Przez trzy dni w Krośnie rywalizowały jedne z czołowych zespołów Orlen Ligi. Najlepsze na parkiecie okazały się dąbrowianki, które triumf w zmaganiach zapewniły sobie dość szybko.

W Krośnie zagrały jedne z najlepszych drużyn poprzedniego sezonu Orlen Ligi, a mianowicie brązowe medalistki Polski Cukier Muszynianka Muszyna, Impel Wrocław, który uplasował się tuż za podium oraz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (piąte miejsce).

Pierwszego dnia turnieju, czyli we wtorek, Zagłębianki zmierzyły się z Mineralnymi i już w premierowym secie pokazały się z dobrej strony. Kolejna partia, wygrana przez MKS na przewagi, zapowiadała emocje w kolejnej odsłonie. Muszynianki doprowadziły do czwartego seta, którego dąbrowianki również zwyciężyły po zaciętej walce.

Podopieczne Juana Manuela Serramalery miały mało czasu na regenerację, już w środę rozgrywały spotkanie z Impelkami. Po tym jak wygrały na przewagi, w drugim secie wrocławianki doprowadziły do remisu. Kolejne dwie odsłony padły łupem dąbrowianek, które zwłaszcza w czwartej partii pokazały bardzo dobrą siatkówkę.

Pokonanie Impela zapewniło MKS-owi zwycięstwo w całym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. W czwartek wrocławianki zmierzyły się z Mineralnymi, na boisku było dużo emocji, ale obie drużyny grały falami. Decydująca partia należała do podopiecznych Nicoli Negro.

Wyniki Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna:

Wtorek, 22 września

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (15:25, 24:26, 25:22, 25:27)

Środa, 23 września

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław 3:1 (26:24, 18:25, 25:23, 25:11)

Czwartek, 24 września

Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2 (14:25, 25:22, 25:17, 20:25, 16:14)