Bez przyjęcia KSZO nie miał najmniejszych szans

77 minut potrzebowała ekipa Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, by pokonać KSZO Ostrowiec Św. w jego własnej hali. Słabe przyjęcie gospodyń okazało się kluczem do zwycięstwa w meczu przyjezdnych.

Anna Soboń
Anna Soboń

Bez większego wysiłku Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza potwierdził swoją wyższość nad młodym zespołem z Ostrowca Świętokrzyskiego, pewnie wygrywając na terenie KSZO 3:0. Gospodynie były tłem dla skutecznych przeciwniczek, a walkę podjęły jedynie w początkowej fazie drugiego i trzeciego seta, kiedy to prowadziły pomarańczowo-czarne nawet, ale ostatecznie musiały uznać wyższość zespoły przyjezdnego.

Mimo walki w niektórych fragmentach meczu podopieczne trenera Dariusza Parkitnego bezsprzecznie zawiodły w przyjęciu, które w żadnym z setów nie przekroczyło 40 procent. Słabe zawody ostrowieckiej libero - Anny Korabiec - z pewnością nie wpłynęły pozytywnie na przebieg spotkania. Siatkarka ekipy z hutniczego miasta miała przyjęcie jedynie na poziomie 26 procent (7 procent perfekcyjnego!). Ogólnie przyjęcie KSZO wyniosło 33 procent, zaś perfekcyjnego 13. Po drugiej stronie siatki wyglądało to zdecydowanie lepiej, bo na poziomie 53 procent, ale co ciekawe tylko 12 procent perfekcyjnego. To jednak wystarczyło, by w 77 minut zdominować gospodynie i bez straty seta wygrać w Ostrowcu Świętokrzyskim, pewnie inkasując komplet punktów.

Niewiele lepiej wyglądał element ataku ostrowczanek, ale jeśli brakło dobrego przyjęcia, to i o dobrym ataku nie może być mowy. Żadna z siatkarek w zespole KSZO nie przekroczyła magicznej bariery 10 punktów w ataku, a najskuteczniejszą okazała się najbardziej doświadczona w drużynie - Dorota Ściurka (8 punktów). Po drugiej stronie siatki bezlitosna okazała się Kamila Ganszczyk, która zdobyła 11 oczek. Lepsza od niej była tylko Rebecca Perry z 13 punktami (50 procent ataku perfekcyjnego).

Tylko jeden as serwisowy Dorory Ściurki zaliczyły ostrowczanki, zaś w ekipie rywalek 7 punktów zostało zdobyte w ten sposób. Nie najgorzej funkcjonował ostrowiecki blok, którym pomarańczowo-czarne zdobyły 5 punktów, przy 9 rywalek.

Doświadczone siatkarki z Dąbrowy Górniczej bez emocji i wysiłku poradziły sobie z młodziutkim zespołem KSZO, przed którym jeszcze bardzo dużo pracy, by nawiązać walkę z najlepszymi nie tylko w niewielkich fragmentach pojedynku.