W "polskim" pojedynku o Superpuchar Belgii lepszy zespół Adriana Staszewskiego

W meczu o Superpuchar Belgii Volley Asse Lennik gładko pokonał Knack Roeselare 3:0. Wicemistrz kraju z Adrianem Staszewskim w składzie potwierdził tym samym swoje aspiracje medalowe w tym sezonie.

Anna Bagińska

Mecz o Superpuchar Belgii został rozegrany w niedzielny wieczór w miejscowości Oostakker. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny mistrza kraju, Knack Roeselare oraz wicemistrza, Volley Asse-Lennik. W trzech setach zdecydowanie lepsi okazali się srebrni medaliści, którzy nie pozwolili rywalowi na zdobycie czwartego Superpucharu z rzędu. W obu zespołach wystąpili grający w belgijskich zespołach Polacy - Adrian Staszewski w Asse i Piotr Orczyk w Roeselare.

Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia Volley Asse Lennik 8:1, które utrzymało się przez całego pierwszego seta. Momentami wynosiło ono nawet dziesięć punktów. W rezultacie zespół Adriana Staszewskiego wygrał pierwszą partię do 17.

Na początku drugiej partii gra się wyrównała 8:6, ale w dalszych akcjach seta podopieczni Johana Devoghela zaczęli powiększać przewagę 16:11, 20:13. W rezultacie wygrali wysoko także tę odsłonę meczu. Trzeci set miał podobny przebieg i również zakończył się zdecydowaną wygraną aktualnych wicemistrzów kraju.

Knack Roeselare - VC Asse Lennik 0:3 (16:25, 17:25, 17:25)