Liga Mistrzyń, gr. C: Porażka Eczacibasi Vitra Stambuł z Pomi Casalmaggiore

W meczu 1. kolejki Ligi Mistrzyń Eczacibasi Vitra Stambuł przegrało z Pomi Casalmaggiore 2:3. Turczynki po dwóch partiach przegrywały z Włoszkami i nie zdołały odwrócić losów rywalizacji.

Łukasz Witczyk

Zespół Pomi Casalmaggiore sprawił dużą niespodziankę w inauguracyjnym spotkaniu nowej edycji Ligi Mistrzyń. Włoska ekipa z kwitkiem odprawiła triumfatorki tych rozgrywek w zeszłym sezonie. Siatkarki Pomi rewelacyjnie rozpoczęły mecz w Stambule, a trener Eczacibasi przy stanie 13:3 dla rywalek wykorzystał drugą przerwę na żądanie. Turczynki systematycznie zmniejszały dystans, ale nie zdołały go całkowicie zniwelować. Włoszki wygrały 25:22.

W drugim secie dominacja ekipy Pomi była jeszcze bardziej widoczna. Włoszki na pierwszą przerwę techniczną zeszły przy prowadzeniu 8:1, a następnie utrzymywały przewagę nad rywalkami. Turczynki nie zdołały nawiązać walki z zespołem Pomi, który zasłużenie wygrał 25:18. Wygrane Włoszek w dwóch pierwszych partiach podziałało na gospodynie niczym płachta na byka.

Podrażnione siatkarki Eczacibasi w trzeciej odsłonie wręcz zdemolowały swoje rywalki. Ich gra była dużo lepsza niż w dwóch poprzednich partiach. Tym razem to Turczynki szybko uzyskały przewagę. Gospodynie brylowały w ataku, poprawiły przyjęcie i dobrze grały w obronie. To sprawiło, że zespół z Casalmaggiore wywalczył zaledwie 13 punktów.

Najbardziej wyrównana była czwarta partia. W niej do drugiej przerwy technicznej przewagę miały gospodynie, ale włoski zespół zdołał odrobić straty. Pomi Casalmaggiore miało nawet trzy punkty zaliczki (20:17), ale Turczynki obroniły dwie piłki meczowe i zdołały doprowadzić do wyrównania (24:24). Po grze na przewagi czwarty set zakończył się triumfem gospodyń 27:25.

Porażka w końcówce nie podziałała na Pomi demobilizująco. Włoszki w tie-breaku spisywały się znacznie lepiej i popełniały mniej błędów. Ekipa gości po zmianie stron uzyskała pięć punktów przewagi (10:5) i nie dała sobie odebrać pokaźnej zaliczki. Niespodziewanie Eczacibasi rywalizację w Lidze Mistrzyń rozpoczęło od porażki.

Eczacibasi Vitra Stambuł - Pomi Casalmaggiore 2:3 (22:25, 18:25, 25:13, 27:25, 11:15)

Eczacibasi Vitra: Poljak (9), Kreklow (3), Ozsoy (18), Furst (7), Bosković (26), Larson-Burbach (18), Kuzubasioglu (libero) oraz Demir Guler, Ozdemir, Cakiroglu.

Pomi: Piccinini (11), Gibbemeyer (12), Kożuch (22), Tirozzi (15), Stevanović (8), Lloyd (2), Sirressi (libero) oraz Rossi (1), Cambi, Bacchi.