KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Groźna kontuzja Wojciecha Ferensa

Inauguracyjna kolejka nie była zbyt pomyślna dla siatkarzy Łuczniczki Bydgoszcz. W drugim secie kontuzji doznał Wojciech Ferens i jego drużyna w efekcie przegrała cały mecz.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

Wojciech Ferens bardzo dobrze rozpoczął mecz z Indykpolem AZS Olsztyn w barwach nowego klubu. Przyjmujący był pewny w ataku, zdobył 10 punktów, kończąc 9 z 14 ataków i dołożył jeden blok.

W drugiej odsłonie doszło jednak do niefortunnej sytuacji. Łuczniczka Bydgoszcz prowadziła 17:14, ale po ataku źle na parkiecie wylądował Ferens. Zawodnik poczuł ból w lewym kolanie.

Szybko do siatkarza podbiegły sztaby obu zespołów, a po chwili także ratownicy medyczni. Na noszach znieśli przyjmującego i wydawało się, że udadzą się do szpitala. Ferens wróci z drużyną do Bydgoszczy i tam we wtorek przejdzie rezonans magnetyczny. Wówczas będzie wiadomo jak groźny jest uraz i czy potwierdzą się czarne scenariusze o zerwanych więzadłach.

Ostatecznie Indykpol AZS Olsztyn zwyciężył 3:1. Drugą partię, pomimo utraty ważnego ogniwa, na swoją korzyść rozstrzygnęli bydgoszczanie. W dwóch kolejnych lepsi okazali się rywale.

Kontuzja przyjmującego jest dużym problemem dla drużyny Piotra Makowskiego. Do gry nie jest zdolny Jakub Jarosz i ciężar zdobywania punktów spoczywa na Bartoszu Krzyśku. W poniedziałkowym meczu w Olsztynie Ferensa zmienił Dawid Murek, który odpowiada za defensywę. Ostatecznie tego elementu zabrakło bydgoszczanom, by móc skutecznie postawić się gospodarzom.

Wojciech Ferens do Bydgoszczy przyszedł po sezonie spędzonym w BBTS-ie Bielsko-Biała. Przyjmujący znalazł się w składzie kadry B reprezentacji Polski, która zajęła 4. miejsce podczas Igrzysk Europejskich oraz wywalczyła brąz podczas Ligi Europejskiej.

Historyczny wyczyn rugbystów Nowej Zelandii
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×