Chemik Police - SK bank Legionovia: Czy kopciuszek postawi się gigantowi?

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17 siatkarki Chemika Police rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego podejmą w hali Azoty Arena, SK bank Legionovię.

Tomasz Libertowski

Kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa policzanki, w minioną środę pewnie pokonały Tauron MKS Dąbrowę Górniczą 3:0 i tym samym umocniły się na prowadzeniu w tabeli Orlen Ligi. Warto dodać, że zawodniczki z Pomorza Zachodniego w pięciu rozegranych dotychczas spotkaniach, straciły zaledwie jednego seta, potwierdzając tym samym, że kolejny raz są faworytkami do zdobycia złotego medalu Mistrzostw Polski.

Legionowianki z dorobkiem czterech punktów zajmują dziewiąte miejsce w lidze. Siatkarki z województwa mazowieckiego pokonały jedynie KSZO Ostrowiec SA, a także poniosły trzy porażki. Warto dodać, że drużyna Ettore Guidettiego ma jedno spotkanie rozegrane mniej, gdyż mecz z Aluprofem Bielsko-Biała  został przełożony na 18.11. W zespole SK bank Legionovii Legionowo  występują zaledwie dwie zawodniczki urodzone przed 1990 rokiem. Co ciekawe zespół ten w swoich szeregach nie ma żadnej zawodniczki z zagranicy. Cel jaki został postawiony przed drużyną to co najmniej powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu kiedy to siatkarki z Legionowa sprawiły niespodziankę swoim kibicom i zajęły szóste miejsce.

Mecze pomiędzy Chemikiem, a Legionovią nie należały do zaciętych. Górą były Policzanki, które zazwyczaj wygrywały 3:0.
Czy Policzanki wygrają kolejne spotkanie bez straty seta? Czy Policzanki wygrają kolejne spotkanie bez straty seta?
- To będzie o wiele bardziej doświadczony i lepszy rywal, ale podejdziemy do tego meczu tak samo zdeterminowane, jak do każdego innego, aby ugrać jak najwięcej przede wszystkim dla siebie. To jest dla nas nauka i zaszczyt, że możemy grać z lepszymi od siebie zawodniczkami i uczyć się od nich - powiedziała w rozmowie z portalem WP SportoweFakty przyjmująca Legionovii, Klaudia Grzelak. Taka wypowiedź zawodniczki z Legionowa sugeruje, że podopieczne Ettore Guidettiego przyjeżdżają do Szczecina po "naukę" od utytułowanego rywala.

Nie da się ukryć, że faworytem tego pojedynku będzie Chemik. Kady inny wynik, aniżeli pewne zwycięstwo aktualnych Mistrzyń Polski będzie sporą sensacją.

Chemik Police - SK bank Legionovia Legionowo /niedziela, 08.11.2015, godz. 17.00.

Czy SK bank Legionovia sprawi niespodziankę i pokona Chemika Police?