Liga belgijska: Pewne zwycięstwa drużyn z Polakami w składzie

Po drugiej kolejce ligi belgijskiej powody do zadowolenia mają zespoły, w których grają Polacy. Knack Roeselare, Volley Asse-Lennik i Precura Antwerp wygrały swoje mecze 3:0.

Agata Kołacz

Przekonujące zwycięstwo odnieśli gracze Volley Asse-Lennik, którzy w trzech setach pokonali Prefaxis Menen. Drużyna Adriana Staszewskiego od samego początku kontrolowała przebieg spotkania, nie pozwalając rywalom na zdobycie w żadnej z odsłon więcej niż 20 punktów.

Polski przyjmujący mecz rozpoczął w szóstce i, podobnie jak w poprzednim tygodniu, był ważnym ogniwem w swojej drużynie. Nie tylko kończył ważne piłki, ale również stwarzał spore zagrożenie w polu serwisowym.

Z bardzo dobrej strony pokazali się także Jakub Wachnik i Mateusz Przybyła. Obaj zawodnicy Precura Antwerpia wyszli na parkiet od pierwszych minut meczu z Vbc Waremme. Rywale jedynie w premierowej odsłonie stawili opór, w pozostałych dwóch partiach inicjatywa leżała po stronie przyjezdnych.

Ze swojego występu mogą być zadowoleni obaj Polacy. Jakub Wachnik skończył 7 z 12 ataków (58 proc. skuteczności), a także dobrze radził sobie w przyjęciu. Uzyskał 75 proc. dogrania pozytywnego i 50 perfekcyjnego. Oprócz tego zdobył 2 "oczka" blokiem i 1 zagrywką. Z kolei Mateusz Przybyła 3 razy zatrzymał rywali na siatce, również zapisał na swoim koncie asa serwisowego, a na środku atakował z 50-procentową skutecznością (3/6).

Większych problemów z pokonaniem drużyny Voc Amigos St.Antonius Zoersel nie mieli także zawodnicy Knack Roeselare. Przypomnijmy, że siatkarzem mistrza Belgii jest Piotr Orczyk, którego z powodu kontuzji czeka kilkutygodniowa przerwa.