Bartłomiej Bołądź i Artur Szalpuk poprowadzili Czarnych do zwycięstwa

W debrach Mazowsza lepsi okazali się siatkarze Cerradu Czarnych Radom, którzy pokonali 3:1 AZS Politechnikę Warszawską. Wygraną dała im przede wszystkim wyśmienita dyspozycja Bartłomieja Bołądzia i Artura Szalpuka.

Anna Bagińska

Przez większość czterosetowego pojedynku kibice tłumnie wypełniający Arenę Ursynów mogli obserwować zaciętą walkę. Najbardziej siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej mogą żałować trzeciego seta, który zaczęli od dwupunktowej przewagi, ale w połowie partii dali się dogonić i przegrali tę odsłonę meczu. Dopiero w połowie czwartej partii akademików opuściły siły i chyba też nadzieje na odwrócenie losów meczu. Radomianie momentami prowadzili nawet siedmioma punktami i ostatecznie wysoko wygrali tego seta.

Gołym okiem, bez patrzenia w statystyki, rzucała się przede wszystkim dysproporcja w skuteczności ataku obu drużyn. W Cerrad Czarnych Radom  Bartłomiej Bołądź i Artur Szalpuk byli zdecydowanymi liderami - zdobyli odpowiednio 20 i 18 punktów, będąc najlepiej punktującymi zawodnikami. W warszawskiej drużynie najwyższy dorobek miał Paweł Mikołajczak, 13 punktów, chociaż nie zaczynał meczu w wyjściowym składzie.

W bloku, przyjęciu i zagrywce panowała względna równowaga pomiędzy zespołami , co dobrze ilustrują poniższe statystyki. Natomiast drugim elementem, obok ataku, w którym Czarni byli lepsi, to błędy. Po prostu podopieczni Raula Lozano popełnili ich mniej.

MVP spotkania został wybrany Bartłomiej Bołądź i to w pełni zasłużenie. O dorobku punktowym wspomnieliśmy dwa akapity powyżej. Dodajmy jeszcze, że atakujący radomian zbijał piłki ze skutecznością wynoszącą 48 procent, 5 razy się pomylił i 2 został zablokowany. Dołożył do tego aż 4 punkty zagrywką, co stanowi najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników w tym spotkaniu, oraz 2 oczka blokiem.