Liga Mistrzyń, gr. A: Dynamo Kazań z kompletem punktów

Azerrail Baku, mimo ambitnej postawy i momentami zaciętej walki, potrafił na własnym terenie urwać tylko jednego seta aktualnemu mistrzowi Rosji.

Marcin Olczyk
Piłki do siatkówki / Piłki do siatkówki

Ekipa przyjezdnych broniła w środę pozycję lidera grupy A Ligi Mistrzyń. Mecz z Azerrailem Baku okazał się jednak dla faworytek naprawdę trudną przeprawą. Dynamo wygrało co prawda pierwszą odsłonę dość pewnie 25:20, ale już w kolejnej partii to gospodynie były górą, ani na chwilę nie oddając inicjatywy naszpikowanemu gwiazdami zespołowi przyjezdnych. Zdominować siatkarki z Kazania miejscowym siatkarkom udało się w tym czasie przede wszystkim dzięki wywieraniu presji zagrywką i bardzo dobrej postawie w przyjęciu (ani jednego błędu w tym elemencie w całym drugim secie).

W trzeciej odsłonie mecz długo był wyrównany, nawet z lekkim wskazaniem na rozpędzony i podbudowany Azerrail, ale po wzięciu czasu przez trenera gości Jekaterina Gamowa i spółka ruszyły wreszcie, choć nie bez trudu, do ofensywy. Dzięki temu w decydującej fazie tej partii mistrzynie Rosji wypracowały sobie 2-3 punkty przewagi i z takim zapasem były w stanie doprowadzić ją do szczęśliwego dla nich końca, wychodzą na prowadzenie 2:1 w całym spotkaniu.

W kolejnym secie przyjezdne dominowały niepodzielnie już od pierwszych piłek. Największe problemy siatkarki z Baku miały, gdy w pole zagrywki wędrowała doświadczona Antonella del Core. Z czasem gospodynie coraz wyraźniej opadały jednak z sił i już chwilę po drugiej przerwie technicznej (20:16) jasnym stało się, że Dynamo, mimo przejściowych problemów we wcześniejszych partiach, zgarnie tego dnia komplet punktów i pozostanie na szczycie grupy A Champions League.

Do zwycięstwa koleżanki poprowadziła tego dnia Elitsa Wasilewa, która zdobyła 19 punktów przy ponad 60-procentowej skuteczności ataku. Swój udział w wygranej mocno zaznaczyła też Irina Małkowa, która zanotowała aż 7 punktowych bloków.

Azerrail Baku - Dynamo Kazań 1:3 (20:25, 25:21, 21:25, 17:25)

Azerrail Baku: Bajramowa (12), Kingdon (16), Eckerman (15), Filipowa (7), Tomkom (5), Tow-Arnett (6), Buakaew (libero) oraz Mammadowa (1), Diouck, Valentin (1).

Dynamo Kazań: Małkowa (11), Jurewa (11), Gamowa (12), Starcewa (3), Del Core (13), Wasilewa (19), Jeżowa (libero) oraz Mielnikowa (1), Isajewa.