Liga Mistrzyń, gr. F: Siatkarki z Piacenzy umocniły swoją pozycję w grupie

Podobnie jak w pierwszym meczu 4. kolejki Ligi Mistrzyń, tak i w drugim spotkaniu grupy F zwycięstwo odniosły przyjezdne. Nordmeccanica Piacenza wygrała z Rocheville Le Cannet 3:0.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała

W drugim meczu grupy F siatkarskiej Champions League kobiet, zmierzyły się ze sobą siatkarki Rocheville Le Cannet z Nordmeccanica Piacenza. Faworytkami spotkania były włoskie zawodniczki i zgodnie z przypuszczeniami odniosły gładkie zwycięstwo 3:0.

Pierwsze dwie partie spotkania były bliźniaczo do siebie podobne. Zarówno podopieczne Riccardo Marchesiego, jak i Marco Gaspariego grały nierówno, a punkty zdobywały seriami. Włoszki swoją przewagę wypracowały w ofensywie. Mimo słabego przyjęcia, zarówno w pierwszym jak i drugim secie były nie do powstrzymania na siatce. Kluczowa okazała się również gra pod presją w decydującej fazie seta, z której o wiele lepiej wywiązały się siatkarki z półwyspu Apenińskiego.

Z kolei w trzeciej odsłonie dominacja przyjezdnych była już miażdżąca. Siatkarki Nordmeccanica Piacenza po objęciu prowadzenia 4:0, jedynie raz tuż przed pierwszą przerwą techniczną (7:6) pozwoliły zbliżyć się rywalkom. Później inicjatywę na boisku przejęła Indre Sorokaite - autorka 3 punktowych bloków oraz 15 skutecznych ataków. Jej postawa pozwoliła na spokojne dokończenie wymiany, a w ostatniej piłce spotkania duet Francesca Marcon - Alessandra Petrucci zablokował atakującą gości, co dało przyjezdnym punkt na wygranie meczu 3:0.

Rocheville Le Cannet - Nordmeccanica Piacenza 0:3 (21:25, 19:25, 15:25)

Rocheville: Martinez (8), Guerra (10), Niuchałowa (3), Fedele (11), Kornienko (3), Zambelli (4), Tsutsui (libero) oraz Roy, Bauer (4), Todorowa.

Nordmeccanica: Sorokaite (18), Belien (12), Marcon (4), Melandri (8), Pascucci (8), Ognjenović (1), Leonardi (libero) oraz Valeriano (1), Petrucci (4)