Bartosz Kurek: Drużyna mistrzów świata nie istnieje

Reprezentacja Polski poległa w półfinale z Francją, znacznie utrudniając sobie drogę na igrzyska olimpijskie. Meczem ostatniej szansy jest niedzielna potyczka z Niemcami.
Dominika Pawlik
Maciej Gocłoń/Fotonews Newspix / Maciej Gocłoń/Fotonews

Reprezentacja Polski przegrała z Francją 0:3, tracąc tym samym szansę na bezpośrednią kwalifikację do igrzysk olimpijskich. - To było wszystko, na co nas było stać. Mecz mógł się podobać, zwłaszcza w pierwszych dwóch setach. W trzecim Francuzi byli już zdecydowanie lepsi, ale na razie ciężko się wypowiedzieć na ten temat - powiedział Bartosz Kurek.

Teraz Polacy muszą pokonać gospodarzy, żeby dostać przepustkę do turnieju interkontynentalnego w Japonii. - Mam nadzieję, że z Niemcami wyjdziemy na boisku z nową energią i dodatkowymi siłami. Kto jest faworytem tego meczu, to nie ma żadnego znaczenia. Po prostu spróbujemy zagrać dobrą siatkówkę i miejmy nadzieję, że to da nam szansę na jeszcze jeden turniej kwalifikacyjny do igrzysk - zapewnił atakujący.

- Mam nadzieję, że to, co rodzi się w bólu, dobrze skończy się w Rio. Trzeba jednak podkreślić, że drużyna mistrzów świata już nie istnieje. Nie ma już bowiem paru zawodników, którzy stanowili o jej sile i grali w niej pierwsze skrzypce. Nam jeszcze trochę do nich brakuje - zakończył Kurek.

Dominika Pawlik z Berlina

Polub Siatkówkę na Facebooku
Komentarze (20):
  • ksolar Zgłoś komentarz
    Polacy zagrali naprawde bardzo dobry mecz.Francja w tej chwili jest niesamowitym gazie.Ngapeth konczy niemożliwe piłki,do tego Toniutti,który nawet przy slabszym przyjeciu potrafi sypnąć na
    Czytaj całość
    pojedynczy blok.Głównie dzieki Toniuttiemu Zaksa prowadzi w Pluslidze.Do tego jeden z najlepszych libero świata -Grebennikov. W dwóch pierwszych setach zabrakło trochę szczęścia.Co do Łomacza to też nie grał źle,wiadomo nie jest to jakiś wirtuoz,ale i tak jest lepszy od Drzyzgi.
    • Mariusz Wojciechowski Zgłoś komentarz
      Niestety widzę, że polska siatkówka męska jak i żeńska wiele straciły, Panie to żadne zaskoczenie, bo to raczej przebijanki a nie gra, ale Panowie? Trudno ale skoro nie potraficie
      wygrywać w najważniejszych turniejach nie ma mowy o występach na IO. Nie dziwi mnie fakt, że mistrz świata nie kwalifikuje się do IO bo to tylko tytuł nie adekwatny do stylu gry. Mistrz Świata nie potrafi pokonać Mistrza Europy! mocnych Niemców to co marzyć o IO. Ostatni występ "świetnej" ekipy na IO i co ? 12 miejsce, żenada. Niestety również sprawa trenera ma tu swoje odbicie, osoba bez doświadczenia nie pociągnęła drużyny.
      • Slawek Piontke Zgłoś komentarz
        zero bloku,zero inicjatywt.yo juz nie jest mistrz swiata,totalna zenada
        • LoginMJ Zgłoś komentarz
          Po krawędzi do samego końca. Ja tam wierze cały czas. Polska pokarze że po samej krawędzi dojdą ma MŚ a również do finału. Wiara czyni cuda moi drodzy
          • CzarnyP Zgłoś komentarz
            Dawno nie byłem tak Dumny z Polskich siatkarze po ich przegranej !
            • najmanek Zgłoś komentarz
              Bartek dacie rade! Wczoraj tak naprawde zabrakło szczęścia, bo poziomem gry nie odstajecie dla mnie w żaden sposób od Francuzów. Atak Bartka przy piłce meczowej i niesamowita obrona
              Grebennikova, potem poprawka Miki i jak każdy widział na challenge'u zabrakło max. 0,5cm do obcierki. Drugi set to samo, 30:30 i challenge wykazuje że N,gapeth atakuje w aut po palcu Bieńka, a przy breaku w naszą strone mogło być różnie. Pech, pech i jeszcze raz pech. Mnie wczoraj serce bolało widząc, że po takiej grze było 2:0 w setach. Chłopcy chyba też lekko zwiesili głowy, bo trzeci set to już nie była nasza gra. W pierwszych dwóch przy tak wyrównanej grze w ataku na pewno zabrakło Nowakowskiego, bo w ataku środkowi rewelacja, ale bloki/wybloki.. no każdy widział jak z tym było, a właściwie nie było. Tej różnicy zabrakło. Miejmy nadzieje, że po tak minimalnej porażce, bo tak należy ją traktować, głowa pozwoli dzisiaj ograć Niemców, bo siatkarsko jesteśmy lepsi.
              • Marcin Karol Bogucki Zgłoś komentarz
                Kurek na chama mocnymi atakami i z myślą a może dotknęli blokiem, to się punktów nie zdobywa. Tu trzeba myśleć i czasem lżej uderzyć albo kiwnąć za blok. Zasłużona porażka. Z
                Niemcami jak nie zagra w miejsce Bartosza "Monte" Kurka kto inny to wesoło znowu nie będzie.
                • Grzegorz Kreft Zgłoś komentarz
                  Najbardziej mi brakuje Mariusza Wlazłego który brał na barki ciezar gry i konczył rózne ataki jak ngapeth
                  • Randy Zgłoś komentarz
                    Kurka do reklamy cienizne miał go niebrac tak jak na MŚ tylko szpanuje a niema czym znów bedzie Polacy nic sie nie stało :(
                    • Gry Minecraft Zgłoś komentarz
                      No wreszcie Kurek przyznał to co było wiadome od dawna. Ja pamiętam jak przed MŚ nie chciał być rezerwowym i Antiga musiał go usunąć z drużyny . Za jakiś czas przyjdzie do nas
                      Leon i powinno być lepiej.
                      • Wiesław Bęben Zgłoś komentarz
                        jest jak zwykle...
                        • zdzian Zgłoś komentarz
                          Bartek, głowa do góry!!! Jesteście mocni a że są jeszcze mocniejsi to nic nie szkodzi. Oglądanie waszych meczów to niewiarygodna wprost przyjemność!!! Dla mnie równie ważne jak
                          zwycięstwo jest postawa i walka zespołu. A wy oddajecie serce w pojedynku i za to was bardzo cenię!!! Powodzenia dzisiaj!!!
                          • jajajaj Zgłoś komentarz
                            dziwna prawidłowość panuje w naszym sporcie - wspaniałe wyniki są do póki nasi sportowcy nie zaczną grać w reklamach. Dotyczy to nie tylko siatkarzy ale skoczków narciarskich ,
                            Justynę Kowalczyk a swego czasu także piłkarzy nożnych i nie tylko. Trochę to jest dziwne.