I liga kobiet: Łodzianki z problemami, ale obroniły prowadzenie w tabeli

Dopiero po tie-breaku siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódż wygrały wyjazdowe starcie z SMS-em Szczyrk. Punkt do liderek odrobiły torunianki, które w Gliwicach pokonały miejscową Politechnikę 3:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwszoligowe zespoły wróciły na parkiety ligowe po noworocznej przerwie. Dwa tygodnie pauzy wybiły nieco z rytmu zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź. Liderki tabelki przed czternastą kolejką spotkań, przegrywały już w Szczyrku, z miejscowym SMS-em, 0:2 w setach, ale potrafiły odrobić straty i ostatecznie wygrać mecz w tie-breaku.

Łodzianki straciły jednak jeden punkt, co wykorzystały siatkarki Budowlanych Toruń. Podopieczne Mariusz Soi przegrały pierwszego seta w starciu z AZS-em Politechnika Śląska Gliwice, ale w trzech kolejnych partiach okazały się skuteczniejsze od rywalek.

Bez większych problemów trzy punkty na swoim koncie zapisały siatkarki Wisły Warszawa, które u siebie wygrały 3:0 z Jokerem Świecie.

W najbliższej, 15. kolejce spotkań, dojdzie do bardzo ciekawie zapowiadającego się starcia pomiędzy Budowlanymi Toruń i Wisłą Warszawa.

Wyniki 14. kolejki:

SMS PZPS Szczyrk - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:20, 26:24, 22:25, 16:25, 13:15) AZS Pol. Śląskiej Gliwice - Budowlani Toruń 1:3 (25:23. 23:25, 18:25, 17:25) Wisła Warszawa - Joker Świecie 3:0 (28:26, 25:19, 25:20) Karpaty Krosno - PSPS Chemik Police 3:0 (26:24, 25:21, 29:27) Silesia Volley Mysłowice - Nike Węgrów 3:1 (25:23, 25:18, 19:25, 25:17) KS Murowana Goślina - pauzowała