Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Solidny kolektyw Chemika Police, a Muszynianka Muszyna bez ognia

Nie było niespodzianki w Szczecinie. Chemik Police pokonał Polski Cukier Muszyniankę Enea Muszyna 3:0. Siłą mistrzyń kraju był kolektyw, natomiast przyjezdnym brakowało argumentów w ataku.
Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski

MVP meczu została wybrana Izabela Bełcik. Doświadczona rozgrywająca Chemika Police zastąpiła kontuzjowaną Joannę Wołosz. Dała trenerowi Giuseppe Cuccariniemu argumenty, by w drugiej części sezonu dostawać więcej okazji do grania.

W meczu z Polski Cukier Muszynianką Enea Muszyna Bełcik grała urozmaiconą siatkówkę, a żadna jej partnerka nie wyrosła na liderkę w ataku. Najwięcej punktów zdobyła Helena Havelkova - 11, ale tylko o jeden mniej Madelaynne Montano i Stefana Veljković. Serbka wyróżniała się na boisku. Zrobiła zamieszanie swoimi zagrywkami, a na dodatek dopisała sobie najwięcej punktów blokiem – 4.

Po drugiej stronie siatki brakowało siły ognia. Muszynianka Muszyna atakowała z niską 29-procentową skutecznością. To duży mankament, ponieważ Mineralne podbijały sporo piłek, ale nie potrafiły wykorzystać szans, które same sobie stworzyły.

Najwięcej ataków skończyła Natalia Kurnikowska (8/22), ale wobec indolencji Anny Grejman (6/20) i Adeli Helić (3/23) na niewiele to się zdało. 13 procent skuteczności atakującej Helić to wynik wołający o pomstę do nieba. Wracając do Kurnikowskiej, również nie może być w pełni zadowolona. Była najsłabiej przyjmującą siatkarką i to po jej błędach Chemik uzyskał przewagę w secie otwierającym mecz.

Widowisko w Szczecinie nie stało na wysokim poziomie. Chemik potwierdzał wyższość w decydujących momentach i tak samo jak w poprzednich pojedynkach z Muszynianką Muszyna, nie oddał nawet seta. Częściej punktował blokiem, zagrywką, a także lepiej odbierał serwis przeciwnika.

Najczęściej przyjmującymi siatkarkami na boisku były libero. W pojedynku Mariola Zenik kontra Izabela Śliwa remis. Chemiczka miała 52 procent dokładnego przyjęcia, a rywalka 56 procent. W teorii obie dały odetchnąć pozostałym przyjmującym, które mogły skoncentrować się na ataku, ale tylko u gospodyń przyniosło to jakikolwiek efekt.

Chemik Element Muszynianka
3 Asy serwisowe 2
11 Błędy przy zagrywce 9
53 proc. Przyjęcie pozytywne 45 proc.
46 proc. (47/103) Skuteczność w ataku 29 proc. (28/96)
7 Błędy w ataku 6
7 Bloki 4

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×