Liga włoska: Udana wyprawa Sobolskiej i Tomsi do Vicenzy

Jedyny "polski" mecz w aktualnej kolejce żeńskiej Serie A zakończył się pewnymi trzema punktami dla Metalleghe Sanitars Montichiari i godnym podziwu występem Bereniki Tomsi.

Michał Kaczmarczyk
Piotr Kucza Newspix / Piotr Kucza

Pierwsze dwa sety starcia z Obiettivo Risarcimento były najlepszymi fragmentami gry ekipy z Montichiari od wielu tygodni. Dzięki świetnej skuteczności w ataku i aż sześciu punktowym blokom siatkarki Alessandro Barbieriego były niemal spokojne o dalszy przebieg meczu. Wtedy gospodynie dzięki wysiłkowi znanych kibicom polskiej ekstraklasy Katie Carter (16 pkt.) i Elisy Celli (13 pkt.) odgryzły się faworytowi. Ostatecznie mecz zakończył się w czterech setach, ponieważ w ostatniej odsłonie spotkania zawodniczki Vicenzy oddały rywalkom aż 10 punktów po własnych złych zagraniach.

Berenika Tomsia zagrała wybitnie dobrze, zdobywając aż 27 punktów (49 proc. skuteczności, 4 bloki) i była najbardziej wyrazistą postacią konfrontacji w Vicenzie. Nieźle spisała się także Dominika Sobolska, która wypracowała dobre porozumienie z rozgrywającą i skończyła 8 ze swoich 12 akcji. Do tego dorzuciła 2 bloki.

Obiettivo Risarcimento Vicenza - Metalleghe Sanitars Montichiari 1:3 (18:25, 19:25, 25:21, 19:25)

Vicenza: Kitipowa, Cella, Popović, Carter, Partenio, Wilson, Lanzini (libero) oraz Goliat, Pastorello, Prandi

Montichiari: Dalia, Brinker, Tomsia, Barcellini, Sobolska, Gioli, Carocci (libero) oraz Lualdi, Mingardi, Lombardo

Zespół Magdaleny Wawrzyniak, Igor Gorgonzola Novara, pauzował w tej kolejce spotkań. W ligowym hicie Imoco Conegliano pokonało obrońcę tytułu z Casalmaggiore po pięciu setach, choć początek meczu zapowiadał szybkie zwycięstwo kadry Alishy Glass i Kelsey Robinson. Kolejny raz smaku porażki zaznał Sudtirol Bolzano, choć ten klub sprowadził niedawno w swoje szeregi dwie cenione Dominikanki, Ginę Mambru i Priscillę Riverę.

Wyniki 16. kolejki Serie A1 kobiet:

Foppapedretti Bergamo - Savino Del Bene Scandicci 3:1 (25:23, 25:16, 24:26, 25:22)
Il Bisonte Firenze - Sudtirol Bolzano 3:2 (15:25, 25:22, 25:20, 23:25, 15:12)
Nordmeccanica Piacenza - Club Italia 3:1 (25:19, 21:25, 25:16, 25:23)
Pomi Casalmaggiore - Imoco Volley Conegliano 2:3 (22:25, 15:25, 25:23, 25:13, 10:15)
Unendo Yamamay Busto Arsizio - Liu-Jo Modena 0:3 (19:25, 20:25, 24:25)