KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rekordowy wynik Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Punkty, bloki, asy 13. kolejki Orlen Ligi

Bohaterką 13. kolejki Orlen Ligi była Katarzyna Skowrońska-Dolata, która okazała się najlepiej punktującą zawodniczką. Atakująca Impela przy okazji ustanowiła także rekord sezonu pod względem liczby wykonanych ataków.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

Najlepiej punktującą siatkarką 13. kolejki Orlen Ligi była Katarzyna Skowrońska-Dolata. Trudno się jednak temu dziwić. Gwiazda drużyny Impela Wrocław w starciu z PTPS Piła atakowała bowiem w całym meczu aż 71 razy! Na uwagę zasługuje także osiągnięcie Malwiny Smarzek, która najwyraźniej zapomniała o problemach zdrowotnych z początku sezonu i powróciła do najwyższej formy. "Mali" w konfrontacji z Aluprofem Bielsko-Biała poprowadziła swój zespół do zwycięstwa zdobywając 26 oczek.

Najlepiej punktujące:

1. Katarzyna Skowrońska-Dolata - 33 punkty
2. Malwina Smarzek, Katarzyna Zaroślińska - 26 punktów
4. Carolina Costagrande - 22 punkt

13. kolejka Orlen Ligi przebiegała zdecydowanie pod dyktando blokujących. Prym w tym elemencie wiodły środkowe Katarzyna Połeć i Kamila Ganszczyk, które ośmiokrotnie zatrzymywały rywalki. W ten sposób obie siatkarki znacząco przyczyniły się do wygranej swoich ekip. Na uwagę zasługuje także starcie w Łodzi. Tam rywalizacja Julii Twardowskiej z Małgorzatą Śmieszek zakończyła się remisem. Co ciekawe, w minionym sezonie wspomniane zawodniczki reprezentowały barwy Pałacu Bydgoszcz.

Najlepiej blokujące:

1. Katarzyna Połeć, Kamila Ganszczyk - 8 punktów
3. Małgorzata Śmieszek, Julia Twardowska - 6 punktów
5. Monika Ptak, Małgorzata Skorupa, Ana Otasević - 5 punktów

Najlepiej serwującą siatkarką w meczach 13. kolejki Orlen Ligi okazała się Daria Paszek, która pięciokrotnie zaskakiwała bielszczanki swoim serwisem. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza miały zresztą spore kłopoty z przyjęciem zagrywki legionowianek. Świadczyć o tym może choćby fakt, że w czołówce naszej klasyfikacji znalazła się inna siatkarka z Mazowsza, Malwina Smarzek, która zapisała na swoim koncie trzy asy serwisowe.

Najlepiej serwujące:

1. Daria Paszek - 5 punktów
2. Maja Tokarska - 4 punkty
3. Maret Balkestein-Grothues, Malwina Smarzek, Klaudia Grzelak, Sandra Szczygioł, Maja Savić, Anna Grejman - 3 punkty

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×