Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Filipiny ugoszczą Klubowe Mistrzostwa Świata kobiet?

Coraz więcej jest pewnych źródeł, które wskazują, że gospodarzem 10. edycji zmagań najlepszych kobiecych klubów świata będzie filipińskie miasto Pasay.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Radosną dla ponad 92-milionowego kraju obwieścił Ramon Suzara, prezes krajowej siatkarskiej Superligi. Dla Filipin jest to kolejny organizacyjny sukces, jako że w dniach od 3 do 13 września br. w tym kraju odbędzie się turniej finałowy Klubowych Mistrzostwa Azji, których zwycięzca będzie reprezentował kontynent w Klubowych Mistrzostwach Świata siatkarek (18-23 października).

Według Suzary w Pasay zmierzy się osiem czołowych drużyn globu, w tym trzy z nich będą pochodzić z Europy (niemal pewne jest to, że zaproszenie poza złotym medalistą Ligi Mistrzyń otrzyma dotychczasowy organizator KMŚ Volero Zurych) i dwie z Ameryki Południowej (w tym jedno miejsce jest przewidziane dla klubu z Brazylii). Do klubowego mistrza Azji dołączy prawdopodobnie zespół z Japonii lub Chin, do tego Filipiny będą starały się przekonać FIVB do włączenia do rywalizacji reprezentanta lokalnej Superligi. Spotkania mistrzostw mają odbywać się w mieszczącej nawet 20 tysięcy kibiców Mall of Asia Arena w Pasay: w tym obiekcie w poprzednich latach odbyły się koncerty Rihanny, Taylor Swift i Madonny, poza tym w styczniu zeszłego roku w hali zorganizowano spotkanie papieża Franciszka z filipińskimi rodzinami.

Skąd pewność Suzary, że najważniejszy klubowy turniej pod egidą FIVB odbędzie się właśnie w tym kraju? Póki co światowa konfederacja siatkówki nie potwierdziła informacji na temat KMŚ, ale już w połowie stycznia w azjatyckich mediach pojawiały się doniesienia o porozumieniu, jakie zawarł filipiński związek siatkarski ze Stavem Jacobi, prezesem Volero Zurych i posiadaczem praw do organizacji KMŚ (poprzednie trzy edycje rozgrywek odbyły się w Zurychu). O prawa do mistrzostw zabiegała także Turcja, ale Jacobi miał zdecydować się na przekazanie turnieju Filipinom ze względu na niskie koszty organizacji przedsięwzięcia (ok. jednego miliona euro) i przewidywane rekordowe wpływy z biletów oraz promocji wydarzenia.

Zobacz wideo: #dziejesiewsporcie: Bin Challange Wisły Kraków

Źródło: WP SportoweFakty

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
tribute.net

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×