KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MHJW: Paweł Papke zaprasza na Memoriał Wagnera. "Będą fajni, specyficzni przeciwnicy"

W maju odbędzie się kolejna edycja Memoriału Wagnera, tym razem rywalami Polaków będą Serbowie, Belgowie i Bułgarzy. Będzie to ostatni sprawdzian podopiecznych trenera Stephane'a Antigi przed wyjazdem na kwalifikacje olimpijskie.
Ola Piskorska
Ola Piskorska

Ostatni mecz przed własnymi kibicami Reprezentacja Polski mężczyzn rozegrała podczas sierpniowego Memoriału Wagnera 2015 w Toruniu i z pewnością wszyscy stęsknili się już za naszymi mistrzami świata. Pierwszą szansę w 2016 dostaną podczas kolejnego Memoriału Wagnera, który tym razem odbędzie się w maju, przed wylotem do Tokio.

- Ostatni mecz w Polsce nasza reprezentacja zagrała również na Memoriale - w Toruniu, na dwanaście dni przed Pucharem Świata. Teraz powróci i znów będzie to Memoriał. Tym razem będą bardzo fajni, specyficzni przeciwnicy. Z Serbami ostatnio regularnie wygrywamy, ale pod przewodnictwem trenera Nikoli Grbicia prezentują oni zupełnie nową jakość gry. Bułgarzy zawsze grali niewygodną siatkówkę i trudno nam z nimi było, a do tego dochodzą Belgowie, którzy robią stałe postępy. To interesująca drużyna, potrafiąca grać ciekawą siatkówkę - powiedział prezes PZPS, Paweł Papke.

Zwłaszcza reprezentacja Serbii powinna wzbudzić zainteresowanie polskich fanów siatkarskich, bo wielu Serbów grało lub nadal gra w PlusLidze, a atakujący Aleksandar Atanasijević na zawsze podbił serca polskich kibiców podczas dwóch lat spędzonych w Bełchatowie.

- Lubimy Serbów, bo ich gra jest miła dla oka - pełna żywiołowości, determinacji. Zresztą pod tym względem bardzo przypominają naszą kadrę. Bawią się grą, a jednocześnie wkładają w nią maksimum serca. Mieli problem ze zmianą pokoleniową, ale to bardzo dobra drużyna. Teraz to znów światowa czołówka i w każdym turnieju są wymieniani w gronie faworytów - ocenił podopiecznych trenera Nikoli Grbica Papke.

Tuż po zakończeniu tegorocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera polscy siatkarze pod wodzą szkoleniowca Stephane'a Antigi wylecą do Tokio, gdzie będą walczyć o kwalifikację olimpijską. Memoriał będzie ostatnią szansą dla kibiców Biało-Czerwonych, żeby ich wesprzeć przed tym trudnym zadaniem.

- Zawsze pomoc kibiców jest nieoceniona. To, co dzieje się na trybunach jest bardzo ważne, dlatego już teraz zapraszam wszystkich na ten wspaniały turniej. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zawsze jest okazją, aby zobaczyć jak nasza reprezentacja jest przygotowana do najważniejszych pojedynków. Moim marzeniem jest, aby chłopcy co najmniej powtórzyli trzecie miejsce z Pucharu Świata, przywieźli kwalifikację olimpijską i potem - w czasie Ligi Światowej - mogli spokojnie szlifować formę na Rio - powiedział prezes PZPS.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
MHJW
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×