Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nie tylko Aleksander Markin. Wszyscy siatkarze Dynama Moskwa zażywali meldonium!

Sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Siatkówki Aleksander Jaremienko zdradził, że w grudniu cała moskiewska drużyna stosowała lek, który od 1 stycznia znalazł się na liście zakazanych. Osobą, która odpowiada za ten błąd, jest klubowy lekarz.
Dorota Mleczak
Dorota Mleczak
WP SportoweFakty / Olga Król

- Zespół Dynama w grudniu brał ten lek, ale próbki zostały pobrane 9 stycznia - wyznał Jaremienko.

W turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, rozgrywanym od 5 do 10 stycznia w Berlinie, brało udział pięciu zawodników Dynama: Aleksiej Obmoczajew, Siergiej Grankin, Jurij Bierieżko, Dmitrij Szczerbinin oraz Aleksander Markin.

Sprawa Markina, u którego zakazany specyfik został wykryty właśnie podczas rutynowych badan w trakcie berlińskiej imprezy, zostanie rozpatrzona przez FIVB 19 kwietnia w Lozannie. Konsekwencje tego mogą być bardzo poważne, nawet takie, że reprezentacja Rosji straci uzyskaną w Berlinie kwalifikację na igrzyska olimpijskie do Rio i będzie się musiała o nią bić na turnieju w Japonii (tam jadą także Polacy walczyć o igrzyska). Wówczas to reprezentacja Francji będzie się cieszyć z pewnego wyjazdu do Brazylii.

Aktualnie nie wiadomo, czy w związku z informacją przekazaną przez Jaremienkę, posiedzenie komisji dyscyplinarnej będzie dotyczyć także pozostałych siatkarzy reprezentacji Rosji.

Przypomnijmy, że cała afera z meldonium wybuchła w niedzielę, kiedy Maria Szarapowa  ogłosiła, że wykryto u niej ten specyfik. Tenisistka została zawieszona, nie może startować w żadnych zawodach, czeka na decyzję, jak długo potrwa jej dyskwalifikacja.

Zobacz wideo: Żukowski: Szarapowa ma taki sam problem z sercem jak biegaczki z astmą


Źródło: TVP S.A.

Czy reprezentacja Rosji powinna zostać zdyskwalifikowana przez FIVB?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
tass.ru

Komentarze (5):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×