Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Talita Antunes da Rocha: Kocham siatkówkę plażową

- W tym sezonie zmieniłam swoją partnerkę, teraz gram z Marią Atonielli. Mam nadzieję, że wykonamy dobrą prace i osiągniemy sukces - tak o swoich planach na nowy sezon wypowiada się 26-letnie Talita Antunes da Rocha, gwiazda brazylijskiej siatkówki plażowej.
Krzysztof Mączyński
Krzysztof Mączyński

Talita Antunes da Rocha, brazylijska gwiazda siatkówki plażowej w wieku 19 lat postanowiła spróbować swoich sił na plaży i gra na niej do dziś . - Moja przygoda z siatkówką zaczęła się w Maceio na północy Brazyli, to tam rozpoczęłam swoje grę na hali. Pewnego dnia zaproszono mnie do udziału w turnieju siatkówki plażowej. Wystąpiłam w tych zawodach i zakochałam się w tym sporcie - opowiada w rozmowie z naszym portalem.

W ubiegłym sezonie walczyła o udział na Olimpiadzie z brazylijską parą sióstr Salgado. Okazała się od nich lepsza i mogła wybrać się w podróż do Pekinu. - Tego nie da się opisać, to jest wspaniałe przeżycie - tak wspomina udział w Igrzyskach brazylijska gwiazda.

Rok 2009 jest bardzo ważny dla wszystkich plażowych teamów, bo za parę miesięcy stoczą one w Stavanger walkę o Mistrzostwo Świata. Zobaczymy tam również Talite, która chce odebrać złoty medal Keri Wolsh i Misty May-Treinor. - Chcę wygrać te zawody, ale nie będzie to łatwe, bo przecież każdy marzy o zwycięstwie w tej imprezie - mówi.

Brazylijka w tegorocznym World Tour wystąpi z nową partnerką i ma nadzieje, że uda im się zająć jak najlepsze miejsce. - W tym sezonie zmieniłam swoją partnerkę, teraz gram z Marią Atonielli. Mam nadzieję, że wykonamy dobrą prace i osiągniemy sukces - mówi Talita.

Jak każdy sportowiec tak i Talita Antunes chce zdobyć złoty medal olimpijski i móc spełnić swoje marzenie. Brazylijka zamierza tego dokonać już za 3 lata w Londynie.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×