Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Reprezentant Włoch nie zagra w Olsztynie. Wybrał ofertę z Francji

Kilkanaście dni temu pojawiła się informacja, że szeregi Indykpolu AZS Olsztyn może zasilić reprezentant Włoch, Giulio Sabbi. Okazało się jednak, że atakujący zagra w barwach aktualnego mistrza Francji.
Anna Bagińska
Anna Bagińska

Indykpol AZS Olsztyn od dwóch miesięcy musi sobie radzić tylko z jednym atakującym, Pawłem Adamajtisem. Podstawowy siatkarz na tej pozycji, Bram Van den Dries, musiał poddać się operacji, która wykluczyła go z gry do końca sezonu. Władze klubu z Warmii szukały zastępstwa w ramach tzw. dżokera medycznego. Poważnie rozważały kandydaturę aktualnego kadrowicza Azzurrich, Giulio Sabbiego.

Okazało się jednak, że Włoch nie zagra w Polsce, gdyż wybrał ofertę mistrza Francji, Tours VB. Ze składu ekipy prowadzonej przez znanego dobrze w Polsce Vitala Heynena, wypadł podstawowy atakujący, David Konecny. Czech ma problemy z przepukliną dysku i czeka go dłuższa przerwa. Włoch zadebiutuje więc już w najbliższą sobotę, w ligowym klasyku przeciwko Paris Volley.

Przypomnijmy, że Giulio Sabbi ma za sobą udany sezon w Chinach, gdzie razem z ekipą Fudan University Szanghaj zdobył mistrzostwo. Teraz może zdobyć swój drugi mistrzowski tytuł w przeciągu zaledwie kilku miesięcy. Tours bowiem aktualnie zajmuje drugą lokatę i ma tylko punkt straty do lidera.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/lequipe.fr
Komentarze (1):
 • Iwona Plewińska Zgłoś komentarz
  Mam na imię Iwona Plewińska i jestem Mamą siedmioletniego Michasia. Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w ratowaniu życia mojego Synka. Dzięki testom przesiewowym już w
  Czytaj całość
  pierwszym miesiącu życia wykryto u niego Mukowiscydozę. Od tego momentu jest pod opieką lekarzy z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Mukowiscydoza jest nieuleczalną chorobą genetyczną, która powoduje powstawanie zmian w obrębie układu oddechowego i pokarmowego i w konsekwencji prowadzi do śmierci., Niestety, mimo wykonywanych trzy razy dziennie inhalacji i drenaży, zmiany w płucach Michałka pogłębiają się. Wydatki na leczenie z miesiąca na miesiąc wzrastają,. Teraz wynoszą one 800 - 1000 zł .miesięcznie. NFZ większości z nich nie refunduje. Zakup kosztownych leków oraz sprzętu do rehabilitacji znacznie przekracza moje możliwości finansowe.. Dlatego chwytam się każdego możliwego sposobu bo wierzę, że tak należy i tak trzeba.., Wszystko co mogę zrobić to przy pomocy leków i rehabilitacji nie dopuścić aby choroba niszczyła organizm mojego synka i wszystko co mogę uczynić to zabrać każdym sposobem fundusze na ten cel. Dlatego błagam Was bardzo o pomoc bo wierzę, że także i w Was jest nadzieja., Los Michasia jest także w Państwa rękach. Liczy się dla nas każde wsparcie i każdy dar serca. Wierzę, że na moim miejscu zrobilibyście Państwo dokładnie to samo czyli wszystko, by ratować życie najbliższej Państwu osoby. Będę Wam Wdzięczna za każdą okazaną pomoc… Nr konta: 95 1050 1979 1000 0092 2252 5892 ING BANK W tytule wpłaty proszę wpisać: „Dla Michała” Adres zamieszkania: 87-100 Toruń ul.Jana III Sobieskiego 35/22
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×