KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jacek Kasprzyk kandydatem na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Zarząd PZPS 2 kwietnia 2016 roku, bez głosu sprzeciwu zarekomendował Jacka Kasprzyka na stanowisko Prezesa Związku w kadencji 2016-2020.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Materiały prasowe / plsps.pl/Karol Tomaszewski

Jacek Kasprzyk zadeklarował, że jego celem jest zbudowanie silnej reprezentacji drużyn siatkarzy męskich, żeńskich oraz zespołów plażowych na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w roku 2020. Kasprzyk chce również położyć nacisk na wysoki poziom siatkówki żeńskiej i promocję siatkówki młodzieżowej oraz podjąć dialog w kwestii otwarcia lig zawodowych. Podkreślił jednocześnie, że należy dołożyć wszelkich starań by reprezentacja męska i trzy pary siatkówki plażowej zagrały w tegorocznym turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro.

Jacek Kasprzyk z siatkówką związany jest od niemal 40 lat - najpierw jako zawodnik, potem dyrektor Ligi Siatkówki Kobiet (obecnie Orlen Liga) i wreszcie wiceprezes, a następnie prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. W Zarządzie PZPS zasiada od roku 2004, jest wiceprezesem do spraw sportu i szkolenia. Decyzją Zarządu Związku, podjętą w Kaliszu podczas Finału Pucharu Polski w Siatkówce Kobiet, został rekomendowany, jako kandydat na prezesa PZPS w kadencji (2016-2020).

- Jacek kocha siatkówkę, a przy tym jest sprawdzonym i doświadczonym menadżerem, który ma umiejętności, wiedzę i siłę by sprostać nawet największym wyzwaniom. To człowiek zgody i kompromisu, dlatego popieram jego kandydaturę i bardzo cieszę się z tej nominacji. W lutym ubiegłego roku obejmując w niełatwym okresie zaszczytną funkcję prezesa PZPS, dzięki wsparciu wielu osób zdołałem zrealizować postawione przed nami zadania. Związek jest w dobrej kondycji sportowej, organizacyjnej i finansowej. Jednocześnie deklaruję, że jestem gotów nadal służyć naszej dyscyplinie w roli, którą wskażą mi Delegaci podczas czerwcowych wyborów - powiedział Paweł Papke, Prezes Zarządu PZPS.

- Pragnę podziękować za okazane mi przez Zarząd zaufanie i liczę na głosy delegatów Walnego Zjazdu, który odbędzie się w czerwcu tego roku. Dla mnie osobiście dzisiejsza rekomendacja jest potwierdzeniem znaczenia mojego dotychczasowego wkładu w rozwój polskiej siatkówki. Chcę być prezesem, który połączy pasję siatkarską z wiedzą i doświadczeniem menedżera sportu, którym jestem od ponad 20 lat - powiedział Jacek Kasprzyk, kandydat na Prezesa PZPS i dotychczasowy wiceprezes ds. sportu i szkolenia

Jacek Kasprzyk startuje w wyborach pod hasłem zjednoczenia całego środowiska siatkarskiego wokół celów gwarantujących wysoki poziom sportowy i organizacyjny Polskiej Siatkówki. Jego celem jest utrzymanie męskiej reprezentacji w grupie drużyn walczących o medale, regularna obecność polskich par plażowych w turniejach głównych.

- W trakcie swojej wieloletniej pracy niejednokrotnie przekonałem się, że w siatkówce nic łatwo nie przychodzi, to jest walka i każdy punkt trzeba wydrzeć przeciwnikowi. Teraz nas, jako Związek czeka ciężka praca o to, aby polscy siatkarze stanowili silną reprezentację podczas Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku w Tokio, a także późniejszych latach. Na Japonię mamy plan, który zaczniemy realizować jeszcze przed rozpoczęciem Igrzysk w Rio - wyjaśnił Jacek Kasprzyk.

- Jednocześnie pragnę podkreślić, że tylko zgoda, kompromis i wspólne działanie całego środowiska może przynieść sukces polskiej siatkówce. Powinniśmy działać jak dobrze zgrany zespół, zaś w samym Związku głosy wszystkich powinny być słyszane i słuchane. Jednocześnie deklaruję, że po pozytywnym rozstrzygnięciu w czerwcowych wyborach, ustąpię z funkcji prezesa Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Jacek Kasprzyk chce również dalszego umocnienia pozycji federacji w strukturach międzynarodowych oraz zachowania cykliczności dużych wydarzeń siatkarskich w Polsce.

Dalszemu rozwojowi Polskiej Siatkówki ma służyć między innymi budowa zaplecza akademickiego na bazie absolwentów oraz absolwentek Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i Szkół Mistrzostwa Sportowego, znaczące zwiększenie monitoringu szkoleniowo - medycznego uzdolnionej siatkarsko młodzieży, finansowe premiowanie klubów i trenerów osiągających sukcesy w pracy z młodzieżą i premia "reprezentacyjna" dla trenerów i klubów, które wychowały kadrowiczów. Atrakcyjność rozgrywek siatkarskich ma zapewnić otwarcie lig zawodowych, baraże pomiędzy mistrzami I ligi, a ostatnimi zespołami PlusLigi i Orlen Ligi oraz telewizyjne transmisje meczy zespołów I ligi.

Wybory nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbędą się w 7 czerwca br. podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów PZPS.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (1)
 • Boguś L. Zgłoś komentarz
  Kasprzyk kandydatem na prezesa? To jakaś kpina!!! Zobaczcie jaki syf zrobił w Orlen Lidze. Białystok i Mielec nie istnieją, bo okazało się, ze grały w ekstraklasie nie mając pieniędzy.
  Czytaj całość
  Kto wtedy był szefem OL? Kasprzyk! Obecnie dziewczyny z Piły nie mogą się doczekać kasy. Jedna z nich od kilku miesięcy nie dostała grosza. Jakim cudem taki klub gra w elicie? Pewnie Kasprzyk wie najlepiej. Jeżeli ten człowiek wygra wybory, to dopiero wypadną trupy z szafy. Jego wybór to pogrzeb i tak już niemal martwej żeńskiej reprezentacji!!!
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×