PGE Skra - BBTS: Mecz prawdy gospodarzy

Sytuacja gości w tabeli sezonu zasadniczego PlusLigi nie ulegnie już zmianie. Gospodarze zaś, rzutem na taśmę, mogą wedrzeć się na drugie miejsce w stawce, dające awans do finału rozgrywek. Warunek jest jeden: muszą wygrać w sobotę 3:0.

Marcin Olczyk
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski

Po perturbacjach wewnątrz zespołu od niespełna dwóch tygodni PGE Skrę prowadzi nowy szkoleniowiec. Philippe Blain, bo to na niego padł wybór włodarzy klubu, od początku pracy w Bełchatowie miał jasno sprecyzowany cel: w trzech ostatnich meczach sezonu zasadniczego wywalczyć awans do finału PlusLigi. Warunek ten dać może tylko wyprzedzenie w tabeli drugiej obecnie Asseco Resovii Rzeszów, do czego niezbędny był komplet trzech zwycięstw bez starty seta.

2/3 planu Blain już wykonał. Jego podopieczni bez większych problemów pokonali na własnym terenie nieobliczalnych i zawsze groźnych Cerrad Czarnych Radom oraz po emocjonujących trzech setach Indykpol AZS Olsztyn na wyjeździe. Bełchatowianom do wykonania pozostał ostatni, teoretycznie najłatwiejszy krok. W Hali Energia w najbliższą sobotę Żółto-Czarni mierzyć będą się bowiem z najniżej notowanym z ostatnich rywali - BBTS-em Bielsko-Biała.

- Jestem bardzo dumny z mojego zespołu i szczęśliwy, że kolejny raz udaje nam się osiągnąć zakładany cel. Jak dotąd jest wspaniale, bo udało nam się dwa mecze wygrać bez straty seta. Końcówka drugiego seta była trochę stresująca, ale byliśmy w stanie opanować się i kontynuować naszą dobrą grę na wysokim poziomie. Został nam jeden mecz i musimy zrobić wszystko, żeby uzyskać awans do finału - przyznał w Olsztynie francuski opiekun PGE Skry.
Kapitan PGE Skry był najlepiej punktującym zawodnikiem w ostatnich dwóch meczach swojego zespołu. Czy w sobotę wprowadzi bełchatowian do finału PlusLigi? Kapitan PGE Skry był najlepiej punktującym zawodnikiem w ostatnich dwóch meczach swojego zespołu. Czy w sobotę wprowadzi bełchatowian do finału PlusLigi?
Jedenasta pozycja rywali w tabeli PlusLigi nie oznacza jednak, że ekipa Krzysztofa Stelmacha do Bełchatowa pojedzie na wycieczkę. Bielszczanie potrafią być na wyjazdach groźni, o czym przekonały się już między innymi ekipy: Jastrzębskiego Węgla czy Cuprum Lubin, które u siebie uznać musiały wyższość BBTS-u. Ostatnio zespół z województwa śląskiego gra jednak ze zmiennym szczęściem. Tydzień temu wygrał w Bielsku-Białej z Effectorem Kielce, ale już w środę, także w Hali Pod Dębowcem, przegrał z AZS-em Częstochowa. Z ostatniego wyjazdu, z Gdańska, Kamil Kwasowski i spółka wywieźli jednak seta, a to wystarczyłoby w najbliższą sobotę, by zniszczyć marzenia siatkarzy PGE Skry.

Bełchatowianie po zmianach w sztabie szkoleniowym odzyskali pewność w grze i pokazali w ostatnich meczach, że w kluczowych momentach i nerwowych końcówkach potrafią trzymać nerwy na wodzy i robić odpowiedni użytek z olbrzymiego doświadczenia, jakim dysponują indywidualnie i jako zespół. Doskonale wiedzą też, o co grają. - Na pewno był to mecz na niezłym poziomie. Było widać, że Skra grała o znacznie wyższą stawkę niż tylko zwycięstwo w tej kolejce, bo w każdej akcji walczyli o piłkę - przyznał w środę rozgrywający Indykpolu AZS-u OlsztynPaweł Woicki.

W styczniu w Bielsku-Białej bełchatowianie wygrali 3:1, choć wizytę na Śląsku okupili poważnymi problemami zdrowotnymi, których konsekwencje odbijały się na ich grze w kolejnych tygodniach. Tym razem powtórzenie wyniku z meczu wyjazdowego, mimo że zwycięskiego, będzie dla walczących o finał PlusLigi bełchatowian porażką. Czy w związku z tym podopieczni Philippe'a Blaina będą w stanie zmobilizować się i zakończyć rywalizację z BBTS-em w trzech partiach?

PGE Skra Bełchatów - BBTS Bielsko-Biała / sobota 09.04.2016 r., godz. 14:45

Czy PGE Skra Bełchatów awansuje w sobotę do finału PlusLigi?