Liga Mistrzyń: Siła spokoju dała historyczny sukces

Siatkarki Pomi Casalmaggiore sięgnęły po historyczne złoto Ligi Mistrzyń. W drodze do zwycięstwa w finale pomogła im skuteczna, a przede wszystkim spokojna gra, również w końcówkach.

Olga Krzysztofik
Materiały prasowe / CEV

To Final Four Ligi Mistrzyń przejdzie do historii. W pokonanym polu pozostali potentaci europejskiej siatkówki, a na najwyższym stopniu podium stanął włoski "kopciuszek" - Pomi Casalmaggiore, które po raz pierwszy w dziejach klubu sięgnęło po złoty medal tych prestiżowych rozgrywek.

W finałowym meczu Pomi pokonało VakifBank Stambuł 3:0. Turecka drużyna zagrała zbyt nerwowo, a w końcówce nie ustrzegła się błędów, które w konsekwencji kosztowały ją zwycięstwo.

Najlepiej w szeregach Pomi spisały się Francesca Piccinini (14 punktów), Jovana Stevanović (13 punktów) i Valentina Tirozzi (11 punktów). Warto podkreślić fakt, że Stevanović zdobyła aż pięć punktów blokiem.

Natomiast w VakifBanku wyróżniły się Robin De Kruijf (13 punktów), Lonneke Sloetjes (11 punktów) i Kimberly Hill (10 punktów). Trener Giovanni Guidetti dokonywał zmian, starając się znaleźć odpowiednie ustawienie, w którym jego podopieczne będą w stanie zagrozić Pomi, lecz nie udało mu się to.